دکوراسیون خانگی

دکوراسیون خانگی

طراحی داخلی به عنوان یک صنعت، شغل و هنر در سراسر دنیا شناخته شده است. طراحی داخلی در واقع بهتر کردن  فضای داخلی خانه و یا هر مکان دیگری است به طوری که زیباتر و پرکاربرد تر به نظر برسد. بیشتر وقت تمامی انسان ها در فضاهای داخلی متنوع به خصوص فضای داخلی خانه می گذرد و باید طوری طراحی شود تا بتواند به نیاز های اساسی ما پاسخ دهد. بنابراین می توان گفت کیفیت فضـــای داخلی از یک طرف تأثیر مســـتقیمی بر نحـــوه انجـــام فعالیت های ما در آن دارد و از طرف دیـــگر نگرش، احـــوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می دهـــد. پس یکی از اهداف طراحی داخلی تبدیل کردن محیط برای بهینه کردن وضعیت روحی افراد و ایجاد مکانی ارام بخش برای افراد می باشد.

دکوراسیون خانگی

تاثیر دکوراسیون در معماری داخلی

فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلاً قابل استــــفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده  بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت. طراحی داخلی می تواند بر تمامی اعضای خانواده  تاثیر گذار باشد. از این رو موضوع طراحی داخلی به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه های اعیانی نیست.طراحی داخلی می تواند برای کل جامعه و طبقات کم درآمد هم مفید باشد. با توجه به این که در حال حاضر خانه ها با مساحت کوچک تری ساخته می شوند استفاده از اصول طراحی داخلی در هر منزلی یک اصل گریز ناپذیر حساب می شود. از آنجا که طراحی داخلی در ارتباط  مستقیم با ویژگی های روحی ـ روانی انسان قرار دارد، بایستی برای نیل به یک طرح مطلوب، ویژگی های رفتارهای انسانی در فضا های داخلی زیستی اعم از عمومی و خصوصی، در طراحی به دقت مورد توجه قرار گیرد.

چه مواردی در طراحی فضای داخلی مورد توجه قرار می گیرد ؟

طراح به هنگام طراحی فضای داخلی با دو مقوله سر و کار دارد: کاربرد آن فضا، و احساس و تأثیری که می خواهد آن فضا بر استفاده کننده داشته باشد. طراحی داخلی طیف گوناگونی از عناصر و مؤلفه ها از قبیل فرم، نور، رنگ، بافت، کف، سقف، دیوار، عناصر کار کردی و تزیینی و مبلمان را در بر می گیرد. این عناصر ابزارهای کار طراح هستند که همگی باید بطور هماهنگ و متناسب در یک طرح مرتبط و خوشایند قرار گیرند.

دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی رشته ای بین  میان معماری و طراحی قرار می گیرد، به همان میزان که شامل جنبه های کار بردی، ساختاری و فنی می  شود، طراحی تجسمی و جنبه های بصری و زیبایی شناسانه را نیز در بر دارد. از این رو طراحی داخلی اغلب در ردیف هنرهای تجسمی به حساب آمده است و برای موفقیت در آن، بایستی تا حد نسبتاً زیادی با عناصر و اصول طراحی تجسمی و مبادی سواد بصری آشنا بود. اگرچه طراحی داخلی امروزه به عنوان یک تخصص شناخته می شود و محدوده بسیار وسیعی را در بر می  گیرد، اما از آنجایی که این رشته در ارتباط مستقیم با فضای داخلی خانه و زندگی روزمره می باشد، شناخت الفبای طراحی داخلی و تبیین مبانی آن به زبان ساده برای عموم مردم و بویژه زنان خانه دار، به قابل فهم کردن آن و برخوردی علمی با این پدیده خواهد انجامید و در نهایت تأثیری عمیق بر کیفیت فضا های زیستی جامعه ما خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی: بکارگیری پارتیشن بندی در طراحی داخلی

معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون

معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون ۳ کلمه ای هستند که با هم اشتراکات بسیار زیادی دارند .هدف همه ی آنها بهبود کیفیت زندگی از طریق بهبود فضا است.

دکوراسیون داخلی

امروزه این مبحث در بین اقشار مهم بسیار مهم شده است. در بسیاری از کشور ها این مبحث را به صورت تخصصی در اورده اند و ان را تدریس می کنند در نتیجه امروزه توجه بسیار زیادی به این بخش شده است. نکته مهم در مورد دکوراسیون داخلی این است که می توان از الگوهای بسیار متنوعی  در دکوراسیون استفاده کرد و هیچ  محدودیتی بین انتخاب سبک مدرن و کلاسیک وجود ندارد. شما می توانید با توجه به هدف مورد نظر و سبک شخصیتی و همچنین سلیقه خودتان بهترین الگو را برای دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی

تاثیر پارتیشن در دکوراسیون داخلی

مطمئنا شما هم در هنگام انتخاب یک دکوراسیون مناسب برای منزل یا محل کار خود به نکات مختلفی توجه داشته اید و یا از افرادی که در این کار تخصص دارند کمک گرفتید. استفاده از پارتیشن ها در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است و می تواند بسیار به ایجاد دکوراسیون خانگی زیبا کمک کند. بدیهی است که برای چیدمان  یک محیط گاهی اوقات نیاز دارید یک فضا را تفکیک نمایید. این کار به این منظور انجام می شود که بتوان از یک متراژ مشخص استفاده های بیشتری نمود؛ احتمالا شما  با مشاهده ی دکوراسیون داخلی شرکت ها، آژانس های مسافرتی، کلینیک های درمانی متوجه این موضوع شده اید که خیلی راحت با استفاده از پارتیشن های مناسب برای هر پرسنل یا هر بخش کاری محیطی مستقل را فراهم نموده اند.

مقاله پیشنهادی: راهکارهای بهبود دکوراسیون اداری

تاثیر پارتیشن در طراحی دکوراسیون فضا

در واقع استفاده کردن پارتیشن ها و جدا کردن و تقسیم کردن فضای داخلی می تواند زیبایی یک محیط را زیبا تر و پر کاربرد تر کند. یکی از مزیت های مهم استفاده از پارتیشن ها در منازل مقرون به صرفه  بودن ان است چون لازم نیست برای زیبایی فضای داخلی مورد نظر هزینه زیادی انجام داد.

به بیان دیگر پارتیشن بندی به جداسازی بخش های مختلف دکوراسیون داخلی بدون استفاده از دیوارهای آجری و سیمانی را می گویند. در مدل پارتیشن ها  از گیاهان طبیعی ، نرده کشی چوبی و دیوارهای کاذب استفاده شده است. در حقیقت پارتیشن بندی علاوه بر جداسازی بخش هایی از خانه می تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی هم تاثیر گذار باشد.

مزایای به کار گیری پارتیشن در دکوراسیون داخلی

  • افزایش جذابیت و تاثیر بر زیبایی دکوراسیون داخلی
  • در مواردی می تواند نقش عایق صوتی را داشته باشد.
  • تقسیم و تفکیک فضای داخلی و استفاده ی بهینه از آن
  • ...

نکات مهم جهت انتخاب و خرید پارتیشن مناسب برای دکوراسیون داخلی

شما زمانی که برای خرید پارتیشن به فروشگاه ها و بازار مراجعه می کنید، قطعا با مدل ها و انواع مختلفی از این متریال روبه رو می شوید که هر کدام کاربرد های متفاوتی دارند؛ بنابراین قبل از خرید نیاز دارید که اطلاعاتی در مورد انواع  پارتیشن و کارایی آن ها داشته باشید تا با آگاهی بیشتر برای خرید اقدام کنید.

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-دکوراسیون-داخلی