پارتیشن و کارایی آن در اماکن اداری و غیر اداری

در ادارات و اماکن عمومی پارتیشن ها از محبوبیت بسیاری برخوردارند و این به دلیل ویژگی منحصربفرد آنها در حفظ حریم خصوصی افراد است . پارتیشن های اداری در دفاتر اداری مدرن بسیار محبوب و مورد پیند واقع می شوند و ضمن ایجاد یک فضای آرام و بی سر و صدا ، موجب تحول دکوراسیون و زیبایی محیط می شوند .

پارتیشن و کارایی آن در اماکن اداری و غیر اداری

امروزه بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند که کارمندان در محیطی آرام و به دور از هیاهو کار کنند تا تمرکزشان حفظ شود و راندمان کاری بالایی داشته باشند ، بدین منظور آنها از پارتیشن استفاده می کنند تا کارمندان خود را از محیطی پر ازدحام و پر سر و صدا دور سازند.

علاوه بر آن جداسازی فضا بوسیله پارتیشن سبب حفظ انگیزه کاری کارکنان و صرفه جویی در فضا می شود .

در ادامه مقاله می خواهیم به چند نمونه از انواع پارتیشن های پرکاربرد در خانه و اداره بپردازیم .

پارتیشن های شیک و مدرن اداری در انواع مختلف طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می گردند. پارتیشن ها در سبک ها و مدل های مختلفی از جمله : آگوستیک ، کلاسیک ، مدرن و ... ایجاد شده و بسته به نوع مواد و متریال به کار رفته در آن در دسته بندی های متفاوتی جای می گیرند .

پارتیشن اداری و غیر اداری

پارتیشن و پیاده سازی آن در محیط های اداری و غیر اداری

یکی از ساده ترین روش ها برای افزایش تمرکز و کاهش سر و صدا در محیط کاری استفاده از صفحاتی بر روی میز کار است تا علاوه بر حفظ حریم خصوصی و کاهش سر صدا، تمرکز و راندمان کاری کارمند حفظ شود . البته ارتفاع این صفحات نیز بسیار حائز اهمیت است . این صفحات را می توان به صورت متحرک یا ثابت نصب نمود که صفحات متحرک را می توان بسته به نیاز جابه جا کرد . از جمله مزایای صفحات متحرک قابلیت تنظیم دوباره آنها و سهولت جابه جایی آنها است . جنس صفحات به طور معمول از ام دی اف و فیبر و ... است . معروفترین موادی که در ساخت صفحات از آن استفاده می شود موادی مانند پانل های شیشه ای ، ام دی اف ، آلومنیوم ، عایق های صوتی و... می باشد.

پارتیشن ها معمولا در فضاهای بزرگ استفاده می شوند و کاربرد بیشتری دارند پارتیشن ها در محیط های بزرگ می توانند فضا را به چندین فضای کاربردی تقسیم کنند .به دلیل این که بر روی پارتیشن ها می توان از  تزیینات خاص و متنوع استفاده کرد به همین دلیل پارتیشن عنصر مناسبی برای زیباسازی فضا و تغییر دکوراسیون است.

پارتیشن اداری و غیر اداری

پارتیشن و ویژگی های مختلف آن در محیط های مختلف

ویژگی پارتیشن های شیشه ای یا ترکیبی از شیشه و چوب کنترل‌ نور به وسیله آنهاست . که اجازه می دهند نور طبیعی بیشتری داخل شود و محیطی با نور متعادل را به وجود می آورند. پارتیشن هایی که ترکیبی از چوب و شیشه هستند به دلیل اینکه نور رسانی خوبی دارند در مصرف انرژی الکتریسته و گرمایشی صرفه جویی می شود و بسیار پر صرفه تر از انواع دیگر هستند. از دیگر مزایای این پارتیشن ها می توان به سهولت در نصب آنها اشاره کرد و اگر از نوع متحرک هم باشد با راحتی قابلیت جا به جایی دارد .هنگامی که در پارتیشن بندی از شیشه های رنگی استفاده می شود حریم شخصی منحصر بفردی برای افراد به وجود می آید و باعث آرامش افراد می گردد.

پارتیشن اداری و غیر اداری

تقسیم بندی پارتیشن با توجه به کاربرد

پارتیشن ها بر حسب نوع کاربرد به دو دستهی ثابت و متحرک تقسیم میشوند . پارتیشن ثابت به وسیلهی پیچ و مهره به زمین متصل میگردد ، این نوع سازهها در دو نوع کوتاه و بلند طراحی شدهاند  و اما پارتیشن  های متحرک به سازهای گفته میشود که به سادگی جا به جا شده و محل قرار گیری آن متناسب با دکوراسیون محیط قابل تغییر میباشد .

در مورد پارتیشن های منزل و اداری انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارند که باید مناسب با وضعیت فضای مورد نظر و خصوصیات مورد نیاز بهترین انتخاب صورت گیرد . شیشه ماده ای بی نظیر برای پارتیشن بندی اداری یا پارتیش بندی خانگی است ، زیرا با شفافیت و جلای فوق العاده ی خود ، زیبایی بی همتایی برای شرکت تجاری یا اداره ی شما فراهم می کند و همچنین قابلیت رنگ آمیزی دارد و نگه داری و تمیز کردن آن کاری راحت است .

با توجه به نیاز مخاطب می توان پارتیشن شیشه ای اداری را در دو نوع پارتیشن شیشه ای تک جداره و یا پارتیشن شیشه ای دو جداره ، پارتیشن شیشه ای فریم دار  و یا پارتیشن شیشه ای بدون فریم ، پارتیشن شیشه ای مات و پارتیشن شیشه ای غیر مات ، تاشو و کشویی ، در اندازه و ابعاد گوناگون نصب کرد . برای جلوگیری از آلودگی صوتی بهتر است در محیط ادارات و یا محیط مسکونی از پارتیشن شیشه ای دو جداره که مقاومت بیشتری در برابر صوت دارد استفاده کنیم .

پارتیشن های مختص هر مکان

در اماکن کاری و اداری زمانی که مدیریت قصد جدا سازی و تقسیم بندی فضا را دارد تا حوزه های مختلف اداره را از یکدیگر جدا سازد بنابراین پارتیشن های ام دی اف و شیشه ای گزینه مناسبی هستند زیزا ضمن جدا سازی باعث افزایش زیبایی می شوند و از همه مهم تر با افزایش زیبایی محیط ، زمانی که مراجعه کننده به چنین شرکت و اداره ای مراجعه می کند تحت تاثیر زیبایی آن قرار می گیرد . می توان در پارتیشن ها کمد نیز تعبیه کرد تا ضمن کمک کردن به ایستایی آن ، به عنوان فضایی برای قرار دادن وسایل و لوازم استفاده کرد . از عوامل دیگر از جمله گیاهان و پرده و ... نیز می توان در کنار پارتیشن استفاده کرد که باعث افزایش زیبایی محیط می شود .

با توجه به توضیحاتی که در قسمت های بالا داده شد باید بگویم که امروزه ادارات و شرکت ها به سمت استفاده از پارتیشن های شیشه ای و ام دی اف سوق می یابد که علاوه بر افزایش زیبایی محیط سبب افزایش راندمان کاری و بهبود عملکرد کارمندان می شود .

پارتیشن اداری و غیر اداری

پارتیشن و انواع آن در مکان های اداری و غیر اداری

امروزه پارتیشن ها به عنوان یکی از پرطرفدارترین و پرکاربرد ترین ابزار ها برای تفکیک فضا در ادارات و شرکت ها و... کاربرد دارد. پارتیشن ها به عنوان بهترین ابزار جداسازی فضا کاربرد دارندو ضمن زیبا سازی فضا سبب بهینه سازی آن و پوشاندن مشکلات معماری و اشکالات دیوار می شوند .

پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که پر کاربرد ترین آنها انواع خانگی و اداری می باشد که هر کدام از آنها نیز دارای انواع تکجداره و دوجداره هستند . پارتیشن های اداری انواع مختلفی دارند که همانطور که در بالا اشاره شد نوع دوجداره و تکجداره آن از شاخص ترین آتها به شمار می رود که بر اساس نیاز و سلیقه مشتری به کار می رود . پارتیشن های دوجداره در مقایسه با تکجداره ها در فضا های اداری دارای کاربرد بیشتری هستند این دسته پارتیشن ها ضمن زیبا سازی و چشم نوازی فضا و جداسازی آن سبب کاهش سر و صدا و افزایش تمرکز و راندمان کاری کارکنان می شود . بنابراین اغلب اوقات افرادی که قصد پارتیشن بندی در اداره یا شرکت را دارند از پارتیشن های دوجداره استفاده میکنند .

پارتیشن و جزئیات پیاده سازی آن

ما در منازل اغلب اوقات جهت صرفه جویی در هزینه ها از پارتیشن های تکجداره استفاده می شود البته زمان هایی که فردی می خواهد از پارتیشن جهت ایجاد محیط مطالعه یا اتاق کار و یا هر محیطی که کار در آنجا نیازمند تمرکز است استفاده کند بهتر است نوع دوجداره آن را به کار برد تا ضمن تفکیک فضا سبب کاهش ورود و خروج صدا شود .

قیمت پارتیشن ها نیز به عوامل مختلفی از جمله : نوع متریال ها به کار رفته در ساخت آنها ، متراژ ، ضخامت و ... بستگی دارد .

آرکا پارتیشن  با کسب سالها تجربه و خدمت رسانی به مردم با کادری مجرب و با تجربه ، همواره آماده خدمت رسانی به شما مردم عزیز می باشد و پروژه شما را به بهترین نحو به انجام می رساند. هدف ما رضایت قلبی شماست . شما می توانید با ما تماس حاصل فرمایید و سفارشات خود را به ما بسپارید و در صورت نیاز کارشناسان ما جهت بررسی شرایط محیطی از جمله متراژ و میزان نوردهی و... با بررسی تمامی جوانب در محل حاضر می شوند و درنتیجه بهترین نوع پارتیشن را پیاده سازی می کنند.

 

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-10080