جداسازی با پارتیشن در مکان های مختلف

جداسازی با پارتیشن در یک مکان‌ و بخش‌های مختلف آن می‌تواند کارساز باشد. درواقع در محیط‌هایی با فضا و ابعادی به نسبت کوچک نمی‌توان از انواع پارتیشن‌ها به نحو احسنت استفاده نمود. اغلب برای جداسازی یا پارتیشن‌بندی نیازمند فضاهایی با مساحت بزرگ می‌باشیم.

حتماً برای شما هم پیش‌آمده است که بخواهید یک فضای طراحی‌شده کاملاً یکدست و یکنواخت را ایجاد کنید. برای رسیدن  به این هدف میتوانید با کمک پارتیشن بندی و پارتیشن‌های ارائه‌شده مختلف محیط را به چندین قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را برای یک کاربری خاص مورداستفاده قرار دهید. بنابراین می‌توانید با استفاده از پارتیشن بندی‌های زیبای ارائه‌شده در بازار، محیط خانه و اداره را به نحو مناسبی به چندین فضا برای استفاده افراد مختلف ،تبدیل کنید و از فضای موردنظر نهایت استفاده لازم را ببرید.

تصور کنید مدیر و یا صاحب یک مکان جدیدی هستید که هنوز از نزدیک این مکان را مشاهده نکرده‌اید. در اولین برخورد با محیط یا ساختمان موردنظر متوجه فضای وسیع و بزرگ آن می‌شوید ولی خبری از اتاق و بخش‌های مختلف در این ساختمان نیست. شاید در ذهن شما طراحی‌های گوناگونی برای ایجاد اتاق‌های مختلف شکل بگیرد ولی مسلماً بهترین گزینه جداسازی با پارتیشن یا همان پارتیشن‌بندی می‌باشد. امروزه از این شیوه که به نسبت باصرفه‌تر از روش‌های دیگر است، بسیار استقبال می‌شود. در ادامه شما را با جداسازی با پارتیشن در مکان‌های مختلف بیشتر آشنا می‌کنیم.

مقاله پیشنهادی : بررسی دقیق و کامل انواع پارتیشن بندی

پارتیشن

 

انواع پارتیشن‌بندی ارائه‌شده جهت استفاده

از میان تنوع بسیار زیادی که در انواع پارتیشن‌های مختلف اداری و معمولی برای استفاده در محیط منازل مسکونی، ادارات و... ارائه‌شده است، شما می‌توانید پارتیشن مدنظر خود را با توجه به‌اندازه و حجم موردنظر انتخاب کرده و برای انجام پارتیشن بندی مورداستفاده قرار دهید.

از میان انواع پارتیشن‌های ارائه‌شده برای استفاده می‌توان به جداکننده ­های، پی‌وی‌سی و  ام دی اف اشاره کرد. این نوع پارتیشن‌ها باوجود حمل و نصب ساده‌تر و تنوع بسیاری که،در نوع طراحی و رنگ‌بندی ارائه‌شده خود دارا هستند، کاربرد بیشتری در مکان‌های مختلف، نسبت به دیگر پارتیشن‌های ارائه‌شده دارند. هم‌چنین قیمت پارتیشن‌های ام دی اف و پی‌وی‌سی ازلحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به‌صرفه می‌باشد و در شرکت‌های بزرگ اغلب از این پارتیشن‌ها برای جداسازی بخش­ها استفاده می‌شود.

از انواع دیگر پارتیشن‌های پرکاربرد می‌توان، به جداکننده­ های شیشه‌ای اشاره کرد. پارتیشن‌های شیشه‌ای باوجود ،طراحی‌های زیبای ظاهری و انعکاس مناسب نور محیطی می‌تواند علاوه بر جداسازی محیط موردنظر، فضا را در نظر بیننده پویاتر و جذاب تر جلوه‌ دهد.

نکات مهم در پارتیشن‌بندی

با توجه به این‌که می‌توانید علاوه بر پارتیشن‌های ذکرشده پرکاربرد، از جداکننده‌های چوبی مشبک یا جداکننده ­های فلزی مدرن‌تر، برای جداسازی فضای داخلی خانه یا شرکت موردنظر خود استفاده کنید. این نکته را فراموش نکنید که پارتیشن بندی و تقسیم بندی بیش‌ازاندازه فضای موردنظر، آن را عملاً بی کاربرد خواهد ساخت.

هم‌چنین استفاده از پارتیشن ‌های مدرن‌تر، علاوه بر زیباتر ساختن محیط موردنظر، طراحی و چیدمان داخلی منزل شما را بیشتر از همیشه جلوه گر خواهد ساخت. ازاین‌رو توصیه می‌شود که در هنگام استفاده از پارتیشن‌ های موجود در بازار حتماً با افراد متبحر در این حوزه جهت پارتیشن بندی بهتر فضای موردنظر مشورت کنید.

استفاده از پارتیشن های مدرن

در طراحی قسمت های مختلف منزل یا محل کار خود می توانید از پارتیشن بندی ­های مدرن ارائه شده استفاده کنید. بنابراین با اجرای یک پارتیشن‌بندی مدرن با استفاده از یک آکواریوم یا تکه چوب‌های طراحی‌شده در یک قسمت از منزل یا شرکت، می‌توان علاوه بر افزایش جذابیت فضای موردنظر، یک سبک از طراحی مدرن را در کنار سبک طراحی کلاسیک استفاده کرد.

 

استفاده از پارتیشن در جداسازی

با توجه به این‌که پارتیشن‌ و استفاده از این جدا کننده ­ها برای تفکیک قسمت‌های داخلی یک‌منزل مسکونی، یک محیط اداری و یا حتی هتل‌ها و رستوران‌ها و مکان‌های دیگر کاربرد بسیاری دارد. می‌توان استفاده از پارتیشن را به این‌گونه معنا کرد که پارتیشن‌بندی برای استفاده بهینه‌تر و مفیدتر از یک محل گسترده اجرا میشود. هم‌چنین در برخی از مواقع پارتیشن‌ها برای پوشاندن عیب‌ها و مشکلات یک نقطه از خانه یا اداره به کار گرفته می‌شوند. به‌عنوان نمونه شاید یک دیوار دچار مشکلی در هنگام ساخت‌وساز شده است و جلوه‌ داخلی ساختمان را نازیبا می‌سازد، بنابراین با یک پارتیشن بندی زیبا به‌راحتی می‌توانید محل موردنظر خود را بپوشانید. تا جلوه‌ی زیباتری را به دکوراسیون داخلی شما ببخشد.

جداسازی با پارتیشن در واحدهای مسکونی

منازل و واحدهای مسکونی به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای استفاده از انواع پارتیشن‌ها تلقی می‌شوند. امروزه انواع مختلفی از پارتیشن در بازارهای ارائه این محصولات یافت می‌شوند که با طرح و نگاری متفاوت می‌توانند در محیط‌های مختلف مورداستفاده قرار گیرند؛ اما یکی از مکان‌هایی که می‌تواند گزینه مناسبی برای بهره گیری از جداسازی با پارتیشن محسوب شود، محیط منزل می‌باشد.

 اگر در منزل خود اتاق به نسبت بزرگی دارید که نمی‌توانید این فضا را برای یک نوع اتاق چیدمان کنید، می‌توانید از پارتیشن‌ها با طراحی‌های مشبک چوبی برای جداسازی آن استفاده نمایید. به این منظور شما می‌توانید از طریق یک پارتیشن دو فضا را در یک اتاق ایجاد کنید. این فضاها می‌توانند اتاق نشیمن و یا ناهارخوری باشند، یا اتاق مطالعه به همراه اتاق پذیرایی. یکی دیگر از کاربردهای جداسازی با پارتیشن در واحدهای مسکونی برای جدا نمودن ورودی منزل از محیط پذیرایی می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از پارتیشن‌های به نسبت بلند برای جداسازی این منطقه از منزل خود اقدام کنید.

جداسازی با پارتیشن در مؤسسات آموزشی

یکی از کاربردی‌ترین موارد برای اجرای صحیح جداسازی با پارتیشن در مؤسسات آموزشی می‌باشد. این‌گونه از مؤسسات می‌توانند با استفاده از این ویژگی، دیوارک‌های از پیش‌ساخته شده ای را برای مشخص نمودن فضاهای خود مورد استفاده قرار دهند.. برای جداسازی بخش اداری از بخش پشتیبانی و همچنین برای جداسازی بخش اتاق اساتید از بخش‌های دیگر می‌توان ازاین‌گونه پارتیشن‌بندی‌ها استفاده نمود.

در مراکز تولید این‌گونه از جداکننده‌ها، اغلب پارتیشن‌های تک جداره و دوجداره به‌منظور عدم عبور صدا تولید و عرضه می‌شوند. این‌گونه از پارتیشن‌بندی‌ها مانع از عبور صدا می‌شوند. استفاده ازاین‌گونه پارتیشن‌ها نیز می‌تواند برای جداسازی فضاهای دیگر در این‌گونه از مؤسسات آموزشی مورداستفاده قرار گیرد. به‌عنوان‌مثال می‌توان برای ارتباط با مراجعه‌کنندگان از طریق این پارتیشن‌ها یک نوع ارتباط دوطرفه با یک دیوارک از پیش‌ساخته شده ایجاد نمود.

پارتیشن

جداسازی با پارتیشن در شرکت‌های اداری

شاید برای شما هم پیش‌آمده است که علاقه‌مند باشید که، قسمت‌های مختلف شرکت­تان دارای حریم خاص مخصوص به خود باشد، تا کارمندان با احساس امنیت بیشتر و رضایت خاطر بتوانند کارهای محوله را در طول روز به نحو احسنت انجام دهند.

ازاین‌رو می‌توانید در شرکت مد نظر خود به‌سادگی قسمت اداری را از قسمت فروش و قسمت بایگانی با استفاده از پارتیشن یک جداره‌ یا دوجداره جدا کنید. استفاده از جدا کننده­ها در محیط‌های اداری علاوه بر این‌که سبب ایجاد نظم بیشتری در محیط‌های مدنظر خواهد شد، زیبایی طراحی داخلی شرکت شما را نیز در نزد مراجعه‌کنندگان به‌خوبی جلوه‌گر خواهد ساخت.

یکی از مکان‌هایی که برای جداسازی بخش‌های مختلف خود بسیار از پارتیشن‌ها استقبال می‌کنند، شرکت و مؤسسات اداری هستند. اغلب این‌گونه از مکان‌ها به دلیل نداشتن فضای کافی برای ایجاد فضای مختص کارمندان، می‌توانند در جداسازی بخش‌های مختلف از یکدیگر در محیط اداری خود از روش جداسازی با پارتیشن‌ های گوناگون استفاده نمایند.

برای انجام پارتیشن‌بندی در یک محیط اداری باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چه میزان تعامل کارمندان با یکدیگر بیشتر باشد، باید از پارتیشن های متفاوت‌تری نسبت به محیط‌هایی که کارمندان کاملاً امور جداگانه‌ای را بر عهده‌دارند در نظر گرفته شود.

هم‌چنین جداسازی قسمت‌های مختلف باید به‌گونه‌ای باشد که مدیر مجموعه به‌راحتی بتواند در زمان موردنیاز، به فرد موردنظر خود مراجعه کند. بنابراین برای نظارت بیشتر کارمندان و بررسی چگونگی روند کاری آن‌ها بیشتر از پارتیشن‌های شیشه‌ای و چوبی در کنار یکدیگر استفاده می‌شود.

 امروزه جداسازی با پارتیشن  در اغلب شرکت‌ها به چشم می‌خورد، به‌طوری‌که به‌محض ورود به هر شرکتی شما در یک مکان مشخص می‌توانید با این‌گونه از پارتیشن‌بندی‌ها روبرو شوید، خواه در اتاق یک رئیس باشد یا در اتاق حراست شرکت، اما مزیت مهم در استفاده ازاین‌گونه پارتیشن‌بندی‌ها استفاده بهینه از فضا و همچنین طراحی ایده آل و مناسب آن است.

مزایای استفاده از پارتیشن‌بندی در شرکت‌ها

با توجه به این‌که شرکت‌هایی که بیشتر در قالب شرکت‌های خصوصی فعالیت می‌کنند، اغلب به دلیل این‌که در مکان‌های اجاره‌ای دایر هستند، در مدت‌زمانی مشخصی مجبور به جابه‌جایی می‌باشند. بنابراین پارتیشن های زیبای ارائه‌شده، این امکان را فراهم می‌کند که بدون نیاز به ساخت‌وساز یک فضای بزرگ را بتوان به بخش‌های متناسب برای استفاده کارمندان یک شرکت تبدیل کرد.

پارتیشن بندی به شرکت‌های خصوصی این امکان را می‌دهد که با صرف کمترین وقت و هزینه بتوانند طراحی‌های دکوراسیون داخلی مدنظر خود را انجام دهند، همچنین شرکت­ها می توانند سریع‌تر کار خود را با توجه به رقابت‌های بسیار شدید بازار شروع کرده و به درآمد مدنظر خود دست پیدا کنند.

پارتیشن‌بندی نسبت به استفاده از وسایل جداکننده دیگر مزایای بسیاری دارد از جمله می‌تواند باوجود طرحی از جنس شیشه، علاوه بر پارتیشن بندی محیط مدنظر به چند قسمت، میزان نور محیط را نیز به‌خوبی تنظیم کنند و فضا را روشن‌تر نشان دهند.

جداسازی با پارتیشن در محیط‌های بیمارستانی و درمانگاه‌ها

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره‌شده، پارتیشن‌ها با انواع و طراحی‌های مختلف در بازار یافت می‌شوند و این‌گونه نیست که شما تصور کنید پارتیشن‌ها اغلب به‌صورت چوبی و یا شیشه‌ای می‌باشند. پارتیشن در مفهوم کلی به معنای جداسازی دو بخش از یک فضا محسوب می‌شوند. درواقع شما می‌توانید در مکان‌های مختلفی مانند درمانگاه و بیمارستان‌ها با انواع پارتیشن‌های متحرک و با شکل و شمایلی متفاوت روبرو شوید. این‌گونه از پارتیشن‌ها اغلب در اتاق‌هایی که به‌منظور معاینه بیمار توسط پزشک قرار داده شده اند مورد استفاده قرار میگیرد، کاربرد اصلی آن برای جدا کردن تخت بیمار از فضاهای دیگر است.

 شما در درمانگاه اغلب با پارتیشن‌هایی مواجه می‌شوید که برای انجام تزریقات به‌منظور جداسازی از فضاهای دیگر استفاده می‌شوند. درواقع جداسازی با پارتیشن در این محیط‌ها برای حفظ حریم خصوصی بیمار است. شما همچنین در بخش‌های اداری بیمارستان و درمانگاه نیز می‌توانید با این‌گونه از پارتیشن‌ها که برای ارتباط با بیماران و همراهان استفاده می‌شوند مواجه شوید. داروخانه‌هایی که در داخل درمانگاه‌ها تأسیس می‌شوند نیز ازاین‌گونه دیوارهای پیش‌ساخته شده با قسمت‌های شیشه‌ای برای ایجاد ارتباط با بیمار برای دادن دارو استفاده می‌کنند.

پارتیشن

جداسازی با پارتیشن در مهدکودک‌ها

یکی از مکان‌هایی که افراد می‌توانند برای جداسازی با پارتیشن در  بخش‌های مختلف آن از این دیوارک ها استفاده نمایند، مهدکودک‌ها هستند. درواقع مهدکودک‌ها به دلیل اینکه کودکان بارده سنی مختلفی را پذیرا هستند می‌توانند از ویژگی پارتیشن‌ها استفاده نموده و برای جداسازی بخش‌های مختلف در این مکان‌ها از آن‌ها استفاده نمایند. جداسازی با پارتیشن در مهدکودک‌ها دارای مزیت‌های بسیاری است. اول اینکه نیازی نیست اتاق‌های تودرتو برای انجام کارهای مختلف را در این مکان ایجاد نمود.

 می‌توان از طراحی‌های جالب پارتیشن‌ها برای جداسازی فضاهای خود استفاده نموده و بخش‌های اتاق بازی، اتاق نقاشی، اتاق غذاخوری و چندین مورد دیگر را به‌راحتی و با صرف کمترین هزینه ایجاد کرد. یکی از مزیت‌های جالب جداسازی با پارتیشن در مهدکودک‌ها امکان چسباندن نقاشی‌های کودکان بر روی این‌گونه از دیوارک‌های جداکننده می‌باشد. این نوع از جداکننده‌ها در عین کاربردی و به‌صرفه بودن می‌توانند به فضاهای مختلف ازجمله مهدکودک‌ها زیبایی خاصی ببخشند.

جداسازی با پارتیشن در مکان‌های دیگر

در بالا به بیان چند مورد از مکان‌هایی پرداختیم که می‌توانند از پارتیشن‌ها برای جداسازی بخش‌های مختلف خود استفاده بهینه نمایند. مکان‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند در لیست استفاده از انواع پارتیشن‌های دوجداره و تک جداره قرار بگیرند. مکان‌هایی مانند محیط آرایشگاه‌ها، مزون‌های لباس مجلسی و چند مورد دیگر. در همه مکان‌هایی که به آن‌ها اشاره شد یک هدف مشترک برای استفاده ازاین‌گونه جداکننده‌ها وجود دارد و آن جداسازی با پارتیشن به‌منظور طراحی بهتر و هزینه به‌صرفه‌تر می‌باشد.

پارتیشن

 

خلاصه‌ای از توضیحات ارائه‌شده در رابطه با جداسازی با پارتیشن در محیط‌های مختلف

  • جداسازی با پارتیشن در اغلب مکان‌هایی که از فضای به نسبت مناسب برخوردارند می‌تواند گزینه ایده آلی برای تفکیک کردن فضا محسوب گردد.
  • بیمارستان‌ها و همچنین درمانگاه‌ها می‌توانندبا استفاده از جداسازی با پارتیشن متحرک و یا ثابت فضاها را ازهم تفکیک نمایند.
  • مؤسسات آموزشی و همچنین شرکت‌های اداری برای اختصاص دادن فضا به کارمندان خود از پارتیشن‌های دوجداره به‌منظور عدم عبور صدا استفاده بهینه نمایند.
  • مهدکودک‌ها می‌توانند از انواع پارتیشن‌ها با طراحی‌های جالب برای بخش‌های مختلف خود استفاده نمایند.
  • منازل مسکونی یکی از مکان‌هایی است که استفاده از پارتیشن‌های چوبی در بخش‌های مختلف آن می‌تواند به دکوراسیون داخلی آن جلوه خاصی ببخشد.
  • جداسازی با پارتیشن  از لحاظ هزینه می تواند گزینه به صرفه تری باشد.

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-130