بررسی دقیق و کامل انواع پارتیشن بندی

پارتیشن بندی یکی از مهم‌ترین مسائل روز در خصوص ادارات مختلف می‌باشد، این موضوع در طراحی جایگاه ویژه‌ای داشته و اغلب تیم‌های طراح دارای تخصص و روال‌های اجرایی مشخصی در این خصوص هستند. آشنایی با نمونه‌های مختلف این محصول ضمن داشتن دید بهتر و کسب اطلاعات بالاتر سبب می‌شود که هزینه‌های جاری بسیار کمتر شده و انتخابی درست و استاندارد صورت گیرد. امروز قصد داریم سبک‌های مختلف از پارتیشن بندی اداری را به وضوح شفاف‌سازی نماییم.

مقاله پیشنهادی : مقایسه دقیق انواع پارتیشن بندی اداری

پارتیشن بندی چیست؟

آیا در محل کارتان از مزاحمت‌هایی که ناشی از آمدوشد می‌باشد خسته شده‌اید؟ برای رفع این مشکل با مقوله‌ای به نام پارتیشن بندی اداری روبرو هستیم. در فضای محیط کار یکی از مسائل بسیار مهم ایزوله نمودن فضاهای متفاوت برای داشتن تمرکز بهتر کارمندان می‌باشد درواقع پارتیشن بندی اداری یکی از روش‌های بسیار استاندارد برای فضاهایی با ابعاد متفاوت بوده و سبب می‌شود که حوزه کاری هر فرد با فرد دیگر مجزا شود. یک نکته بسیار مهم در پارتیشن بندی استفاده از طرح‌های زینتی بسیار مدرن می‌باشد.

پارتیشن-پارتیشن اداری

 

جانمایی پارتیشن اداری شیشه‌ای

 

پارتیشن بندی شیشه‌ای دارای چندین مدل متفاوت می‌باشد و به جرات می‌توان گفت از دسته نمونه‌های بسیار محبوب می‌باشد. در این پارتیشن بندی می‌بینید که سبک‌های مات و براق وجود دارد که هرکدام دارای رنگ‌بندی و طرح‌بندی‌های مختلفی هستند. پارتیشن بندی شیشه‌ای دارای قابلیت شستشو بوده و از دسته موارد بسیار مناسب در بسیاری از ادارات می‌باشد. یکی از موضوعات بسیار مهم در مدل شیشه‌ای وجود تیغه‌چینی جهت حرکت دادن در زاویه‌های مناسب می‌باشد. استفاده از این تیغه‌ها سبب می‌شود که به‌سادگی و با کمترین هزینه بتوان این مدل‌ها را تغییر داد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پارتیشن شیشه ای مقاله خصوصیات و کاربرد پارتیشن های شیشه ای و مقاله آشنایی با انواع پارتیشن های شیشه ای را مطالعه فرمایید .

پارتیشن بندی تمام ام دی اف

پارتیشن بندی‌ ام دی اف به سبکی گفته می‌شود که در قسمت ستون‌بندی از جنس تمام چوب و یا به‌نوعی از سبک‌های ام دی اف استفاده می‌شود و البته روال‌های ترکیبی نیز دیده می‌شود. در حالت کلی در این سبک تمامی پایه‌ها از جنس ام دی اف می‌باشد. در پارتیشن بندی ‌ام دی اف میزان پایداری و زیبایی از یک طرف و میزان کارایی از سمتی دیگر بسیار مهم می‌باشد. عایق صوتی در انواع پارتیشن بندی بسیار مهم می‌باشد به این صورت می‌توان بهترین مدل‌ها اعمال نمود بدون ایجاد هیچ‌گونه مزاحمتی. در پارتیشن چوبی اعمال پرده‌های کرکره‌ای فراهم می‌باشد و جلوه‌ای بسیار زیبا به آن خواهد داد. مدل‌های چوبی یکی از لوکس‌ترین مدل‌هایی هستند که در چندین سال اخیر در مجهزترین ادارات دیده می‌شود.

پارتیشن بندی تمام ام دی اف

پارتیشن بندی آلومینیوم پانل دار

وجود شیشه‌های بلند در پارتیشن بندی آلومینیومی از نمونه‌های ضروری در آن می‌باشد. این سبک‌ها دارای کیفیت بسیار مناسب هستند. تفاوت لاین سبک از پارتیشن با سایر استفاده از فوم سایلنت می‌باشد این فوم‌ها به منظور صداگیری استفاده می‌شوند. استفاده از فرچه‌های درزگیر سبب می‌شود که ورود گرد و خاک به حداقل برسد. با توجه به اینکه این مدل‌ها اغلب در پارتیشن بندی دوجداره دیده می‌شود دارای قیمتی به نسب بیشتر از سبک‌های تک جداره هستند. البته می‌توانید این مدل را در حالت‌های تک جداره و قیمتی بسیار ارزان نیز خریداری نمود و این انتخاب بسته به نیاز مشخص خواهد شد.

طراحی خلاقانه پارتیشن

طراحی پارتیشن می‌بایست محیطی شاد و پر انرژی فراهم سازد. شرایط می‌بایست به صورتی پیش رود که مخاطب شما تبدیل به یک مشتری شده و خود به همکاری به شما شوق نشان دهد. یکی از موضوعات مهم در پارتیشن بندی استفاده از فضایی پر نور و الهام‌بخش می‌باشد. با ورود افراد به این محیط حس اعتماد و نظم در یک راستا قرار خواهد گرفت. دقت نمایید که یکی از پارتیشن‌هایی که می‌تواند به نوبه خود مناسب و قابل‌قبول باشد استفاده از قاب‌های فلزی می‌باشد که میزان دید کافی در بین افراد را فراهم می‌سازد. در طراحی خلاقانه برای این محصول وجود تیم های متخصص از دسته موارد جدانشدنی می باشد.

مقاله پیشنهادی مرتبط : ایده های خاص در پارتیشن بندی

طراحی خلاقانه پارتیشن

پارتیشن در لغت به معنای جدا کردن و متمایز کردن است. امروزه در طراحی دکوراسیون‌های داخلی یکی از کارهایی که به‌منظور تفکیک و چیدمان محیط صورت می‌گیرد؛ استفاده از پارتیشن است. استفاده از پارتیشن به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی بتوانید فضاها را تغییر داده و آن‌ها را کوچک و یا بزرگ کنید؛ بنابراین می‌توانید به بهترین شکل از فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید. امروزه استفاده از پارتیشن‌ها در منازل و اداره جات و... بسیار زیاد شده است. پارتیشن‌ها در طرح‌ها و مدل‌های متنوعی عرضه می‌شوند که شما می‌توانید طرحی مطابق سلیقه‌تان را انتخاب کنید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به‌طور مختصر با چند مدل از پارتیشن‌ها آشنا شویم.

استفاده از پارتیشن اداری

امروزه در اکثر اداره‌جات استفاده از پارتیشن بسیار مورد توجه قرار گرفته است  که در عین اینکه هزینه کمی دارد و قابلیت‌ها و ویژگی‌های کاربردی بسیار زیادی دارد؛ سبب زیباتر شدن اداره نیز می‌شود. اگر شما بدنبال این هستید که به هرکدام از کارمندانتان فضایی مخصوص را اختصاص دهید؛ بهترین راه استفاده از پارتیشن است. استفاده از پارتیشن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که در صورت لزوم آن‌ها را به‌راحتی جابه‌جا کنید و طبق نیازتان آن‌ها را نصب کنید. ناگفته نماند که با استفاده از این دیوارها شما در عین اینکه زیبایی اداره خود را دوچندان کرده‌اید، نظم و آرامش را نیز به کارمندانتان هدیه داده اید.

استفاده از پارتیشن آلومینیومی

به‌طورکلی به پارتیشن‌هایی که در آن‌ها از فریم و یا اسکلت آلومینیومی استفاده شده است؛ پارتیشن آلومینیومی می‌گویند. این نوع پارتیشن را می‌توان با انواع پارتیشن‌های مختلف ازجمله: ام دی اف، کرکره و... نیز ترکیب کرد که علاوه بر زیباتر کردن، می‌تواند سبب افزایش کارایی پارتیشن نیز شود. در این نوع پارتیشن از رنگ آنودایز استفاده شده است که این عامل سبب شده تا پارتیشن آلومینیومی از رنگی با کیفیت بسیار بالا برخوردار باشد. پارتیشن آلومینیومی دارای دو طرح افقی و عمودی است که هر دو طرح آن قابلیت اجرا به‌صورت دوجداره و تک جداره را دارد. علاوه بر این‌ها آلومینیوم جزو فلزهای سبک و با استحکام است که همین عامل جزو نقاط قوت این مدل پارتیشن است. ناگفته نماند که به دلیل قابل بازیافت بودن پارتیشن آلومینیومی؛ قیمت آن از سایر مدل‌ها بالاتر است.

استقاده از پارتیشن شیشه‌ای

حتماً تاکنون استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای را در اداره‌ها و یا سازمان‌های مختلف دیده‌اید. این نوع پارتیشن قطری به‌اندازه 10 میلی‌متر دارد و برای فریم آن می‌توان از فریم آلومینیوم و یا فریم ام دی اف استفاده کرد. در طراحی که برای فریم این مدل انجام گرفته است؛ فریم به‌صورت شبکه‌های هندسی با شکل مخصوصی طراحی شده که سبب می‌شود تا فریم در برابر ضربه بسیار مقاوم عمل کند. استفاده از پارتیشن‌ها کاملاً به نوع نیاز و سلیقه شما بستگی دارد و مهم‌ترین ویژگی این مدل پارتیشن این است که نور را به‌خوبی از خود عبور می‌دهد و روشنایی فضا به‌خوبی تأمین می‌شود.

علاوه بر این‌ها در استفاده از پارتیشن شیشه‌ای شما می‌توانید از شیشه‌های مات و یا شیشه‌های براق استفاده کنید که در صورت استفاده از پارتیشن با شیشه‌های براق؛ تمام فضاها به‌راحتی قابل دید هستند. ناگفته نماند که این نوع پارتیشن به دلیل بکار رفتن شیشه در آن؛ قابلیت شستشو و استریل کردن دارد و به همین علت از آن در بیمارستان‌ها نیز استفاده می‌شود.

جانمایی پارتیشن اداری شیشه‌ای

استفاده از پارتیشن دوجداره

اگر به دنبال پارتیشنی هستید که علاوه بر جداسازی فضا به‌عنوان عایق نیز عمل کند؛ استفاده از پارتیشن دوجداره بهترین گزینه است. این نوع پارتیشن در سایزهای مختلفی وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به سایز دوجداره کوتاه، دوجداره بلند، دوجداره نیمه بلند و دوجداره تا ارتفاع سقف اشاره کرد. این‌که شما چه سایزی از آن را استفاده کنید کاملاً بستگی به شما و گردش هوا و همچنین عایق بودن و یا نبودن محیط دارد.

استفاده از پارتیشن عایق صدا

اگر شما می‌خواهید پارتیشنی که از آن استفاده می‌کنید، صدا را از خود عبور ندهد باید از سایز ارتفاع تا سقف استفاده کنید. در این مدل از 2 جدار شیشه استفاده شده است که مابین این 2 جدار نیز می‌توانید پرده و یا کرکره نصب کنید. پرده‌ها و کرکره‌های مناسب این نوع پارتیشن در انواع مختلف و طرح‌های مختلف وجود دارد که با نصب آن‌ها علاوه بر زیبایی، شما می‌توانید هر زمان که احتیاج داشتید از نور استفاده کنید. ناگفته نماند که ارتفاع شیشه‌ای که در این مدل به کار می‌رود بستگی به میزان نور و درخواست شما دارد که هر ارتفاعی که شما مدنظرتان باشد را می‌توانید سفارش دهید. پارتیشن‌های دوجداره را ام دی اف می‌سازند و دورتادور آن را نیز با نوارهای pvc می‌پوشانند و ضخامت آن نیز به 13.2 می‌رسد. جالب است که استفاده از این نوع پارتیشن بر روی پارتیشن شیشه‌ای می‌تواند جلوه بسیار زیبایی داشته باشد.

استفاده از پارتیشن ام دی اف و انواع آن

پارتیشن ام دی اف یکی محبوب‌ترین پارتیشن‌ها است که دارای انواع مختلف و یک سری ویژگی‌هایی است که به برخی از آن ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد. از انواع مختلف پارتیشن‌های ام دی اف می‌توان به تمام ام دی اف، ترکیب ام دی اف و شیشه، ام دی اف دوجداره، ام دی اف تک جداره، ام دی اف ثابت و ام دی اف متحرک اشاره کرد.

پارتیشن بندی آلومینیوم پانل دار

ویژگی‌های استفاده از پارتیشن ام دی اف

از ویژگی‌های این مدل می‌توان به شکل‌پذیری و برش آسان، مقاومت و ایستایی مناسب سطح آن و همچنین مقاومت داخلی مناسب آن جهت نصب اتصالات اشاره کرد. در ضمن این مدل از تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی برخوردار است و هر فردی می‌تواند پارتیشن را مطابق با سلیقه و علایق خود را انتخاب کند. این مدل می‌تواند دکوری هماهنگ با فضا و مبلمان به‌کاررفته در دکور خلق کند و طرح‌های مختلف آن دست شما را باز می‌گذارد تا پارتیشنی که انتخاب می‌کنید به‌خوبی با فضای موردنظرتان ست شود. پارتیشن ام دی اف نسبت به سایر متریال ها از قیمت پایین‌تری برخورداراست و همچنین وزن آن نیز نسبت به سایر متریال ها کمتر است و نصب آن نیز بسیار آسان‌تر است.

مزیت استفاده از پارتیشن‌ها

در کلاس‌های درسی که با یک دیوار از هم جدا می‌شوند اگر زمانی کلاس با کمبود فضا مواجه شود، به‌راحتی می‌توانید با استفاده از پارتیشن‌ها فضا را بزرگ‌تر کنید.

در خانه‌هایی که اتاق‌های بزرگی دارد: در تابستان برای خنک کردن و در زمستان برای گرم کردن این اتاق‌ها انرژی زیادی لازم است. شما با استفاده از پارتیشن‌ها می‌توانید فضای موردنیازتان را محدود کنید تا برای گرم کردن و یا خنک کردن آن انرژی کمتری مصرف شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید پارتیشن مقاله فروش پارتیشن دوجداره اداری را مطالعه کنید.

با استفاده از پارتیشن اگر مهمان به خانه‌تان آمد و با کمبود فضای اتاق پذیرایی مواجه شدید، به‌راحتی با جابه‌جا کردن این دیوارها می‌توانید این مشکل را حل کنید.

همین حالا با آرکا پارتیشن تماس حاصل فرمایید ...

09190336036   -  09214424376

به اشتراک بگذارید: B D C V
بررسی-کامل-انواع-پارتیشن-بندی