بکارگیری پارتیشن بندی در طراحی داخلی

استفاده از پارتیشن بندی در انواع گوناگون ارائه‌شده، به شما این امکان را می‌دهد، تا بتوانید یک فضای بزرگ را به چندین فضای کوچک با کاربردهای مختلف و متفاوت تبدیل کنید ، به گونه که هیچ‌کدام از آن‌ها با دیگری دارای وجه مشترکی نباشد. به‌عنوان‌مثال با استفاده از یک پانل جداکننده، شما می‌توانید یک‌گوشه از اتاق پذیرایی را ،به یک محل دنج برای مطالعه روزانه خود تبدیل کنید و نگران ایجاد به هم ریختگی در طراحی دکوراسیون چیده شده برای سالن پذیرایی منزل خود نباشید.

روش به‌کارگیری پارتیشن‌های جداکننده

برای این‌که بتوانید یک سالن را به چندین مکان مختلف تقسیم کنید، می‌توانید از پارتیشن‌های جداکننده بسیار زیبایی که، برای پارتیشن‌بندی‌های متفاوت منازل ارائه‌شده است استفاده کنید. به‌عنوان نمونه یک پارتیشن توری جذاب جداکننده، می‌تواند به‌خوبی مرز میان سالن پذیرایی و سالن غذاخوری را مشخص کند و یک جلوه‌ی زیبا را نیز در طراحی دکوراسین داخلی خانه برای شما ارائه کند.

هم‌چنین با به‌کارگیری یک پارتیشن جداکننده مناسب، علاوه بر این‌که می‌توانند به‌عنوان یک جداکننده در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به کار گرفته شوند، فضای ساده یکنواخت داخل خانه را تغییر داده و یک فضای جذاب و هیجان‌انگیز را برای اعضای خانواده به ارمغان خواهد آورد.

مقاله راهکارهای بهبود دکوراسیون اداری را نیز مطالعه فرمایید.

پارتیشن‌های جداکننده

پارتیشن‌ بندی با یک کتابخانه

با توجه به این‌که پارتیشن بندی هر فضا نیازمند، پارتیشن‌های مخصوص به خود می‌باشد، شما می‌توانید از انواع پارتیشن‌های گوناگون ارائه‌شده در بازار که دارای تنوع و کیفیت بسیار متفاوتی هستند ،برای طراحی پارتیشن ها فضای داخلی منزل خود بهره‌مند شوید. همچنین اگر قصد دارید تا با حداقل امکانات کار طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را انجام دهید، دقت داشته باشید که استفاده از کتابخانه به‌عنوان یک پارتیشن جداکننده، می‌تواند جذاب به نظر برسد.

باوجود استفاده از یک کتابخانه برای جدا کردن و پارتیشن بندی یک فضای یکدست، می‌توانید در هزینه و زمان موردنظر خود برای خرید و قرار دادن یک پارتیشن در منزل خود استفاده کنید. هم‌چنین باوجود یک کتابخانه می‌توانید یک پارتیشن بندی خاص و استثنایی را برای قسمت مدنظر خود انجام دهید و از طراحی خود لذت ببرید.

پارتیشن‌های بندی با یک کتابخانه

انواع گوناگون پارتیشن‌های ارائه‌شده

در حقیقت علاوه بر پارتیشن بندی به‌وسیله کتابخانه،می‌توانید از انواع پارتیشن‌بندی‌های ساده دیگرارائه­ شده مانند، استفاده از یک پرده زیبا و جذاب، استفاده از یک درب کشویی یا یک پانل شیشه‌ای جذاب برای پارتیشن بندی فضای مدنظر خود بهره‌مند شوید. این پارتیشن بندی به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید از یک فضا برای چندین کار متفاوت استفاده کنید.

به‌عنوان‌مثال یک اتاق را می‌توان با یک جداکننده به دو قسمت تقسیم کرد و در یک قسمت تخت خواب و وسایل بازی کودک را قرارداد و در سوی دیگر یک فرش و کاناپه مناسب برای بازی‌ها و سرگرمی‌های کودک در طول روز در نظر گرفت.

انواع گوناگون پارتیشن

نکته‌های مهم یک پارتیشن بندی

پارتیشن بندی هم ،مانند دیگر قسمت‌های مهم چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل، از اصول و قواعد خاص خود برخوردار می‌باشد. بنابراین اگر شما قصد دارید تا یک پارتیشن بندی مناسب را در قسمت داخلی منزل یا محل کار خود انجام دهید، حتی‌المقدور از طراحان داخلی و افراد متبحر در این حوزه برای یک پارتیشن بندی مناسب کمک بگیرید.

همچنین در پارتیشن بندی برای یک محیط اداری بهترین روش استفاده از پارتیشن‌های تک جداره و پارتیشن‌های دوجداره مناسب ارائه‌شده برای یک محیط تجاری می‌باشد. با استفاده از این دو نوع پارتیشن بندی یک فضای کسل‌کننده اداری، به یک محیط جذاب‌تر تبدیل خواهد شد و کارمندان باوجود رعایت حریم خصوصی خود، می‌توانند از راندمان و کارایی بیشتری در هنگام انجام کار برخوردار باشند.

نکته‌های مهم یک پارتیشن بندی

 

دیوارهای جداکننده در پارتیشن بندی

دیوارهای جداکننده که به‌صورت افقی برای جدا کردن قسمت‌های مختلف یک فضای بزرگ در منازل مسکونی، شرکت‌ها و حتی تالارهای پذیرایی قابل‌مشاهده می‌باشد، از معروف‌ترین پارتیشن‌های ارائه‌شده برای بخش‌بندی کردن فضای مورد طراحی می‌باشد.

کاربرد دیوارهای جداگانه، همان‌طور که بارها مشاهده کرده‌اید برای جداسازی و کاربرد چندگانه یک بخش می‌باشد، به‌عنوان نمونه در یک شرکت یا اداره، با یک فضای کوچک، استفاده از این دیوارهای جداکننده برای حفظ حریم خصوصی کارمندان می‌تواند بسیار مناسب باشد. هم‌چنین قرار دادن این دیوارهای جداکننده برای پارتیشن بندی یک فضا، حالت یکدست و یکنواختی محیط را از بین می‌برد و سبب می‌شود تا جذابیت محیط بیشتر شود.

دیوارهای جداکننده در پارتیشن بندی

کاربرد پارتیشن‌های چوبی متحرک

پارتیشن‌های چوبی متحرک که، بیشتر در قالب یک میز تلویزیون، یک کتابخانه یا یک دیوار متحرک چوبی می‌باشد، می‌توانند یک فضای متفاوت را برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما به وجود بیاورند. شما با استفاده از این پارتیشن‌های چوبی متحرک می‌توانید از آزادی عمل بیشتری برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک خود برخوردار باشید و دکوراسیون مدنظر خود را بتوانید به‌راحتی پیاده‌سازی کنید.

با وجود این­که، پارتیشن‌های جداکننده چوبی متحرک برای پارتیشن بندی، بیشتر در محیط آپارتمان‌های کوچک و اتاق‌های کودکان کاربرد دارد ،ولی می‌توان از این پارتیشن‌های ارائه‌شده برای پارتیشن بندی نقاط مختلف منزل نیز استفاده کرد و فضای موردنظر خانه خود را به شیوه‌ی موردعلاقه خود دیزاین کرد.

همچنین برای داشتن طراحی‌های جذاب‌تر در دکوراسیون داخلی منزل، می‌توانید از پارتیشن‌های طراحی‌شده به شکل گل‌های پیچک درهم‌تنیده یا شاخه‌های چوبی زیبا استفاده کنید، تا علاوه بر داشتن یک طراحی زیبا و جذاب از یک پارتیشن  مناسب برای فضای موردنظر خود نیز بهره‌مند شوید.

مقاله پیشنهادی : با پارتیشن اداری و خانگی ام دی اف (MDF) بیشتر آشنا شویم.

کاربرد پارتیشن‌های چوبی متحرک

برای سفارش پارتیشن با شماره های زیر تماس بگیرید ...

آرکا پارتیشن

09190336036 - 09214424376

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
-پارتیشن-بندی-و-طراحی-داخلی