اصول کاربردی یک پارتیشن بندی مناسب

برای این‌که بتوانید یک فضای ثابت و یکدست را درون آپارتمان یا محل کار خود، به چندین فضای مجزا تبدیل کنید ،می‌توانید از پارتیشن بندی استفاده کنید. پارتیشن بندی در حقیقت به معنای تقسیم کردن یک فضای گسترده و بزرگ به چندین فضای کوچک برای استفاده است. درواقع در طراحی اولیه و اجرای پروژه ساخت‌وساز منزل مسکونی یا اداری و... ،با استفاده از دیوار­ها و ستون‌ها عمل جداسازی بین اتاق‌ها صورت می‌پذیرد ولی ،امروزه می‌توان از پارتیشن‌های آماده که به‌صورت پانل‌های چوبی و متحرک در انواع مختلف عرضه‌شده‌اند ،برای جداسازی یک فضا،در طراحی دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد.

 

اصول کاربردی یک پارتیشن بندی

انواع گوناگون پارتیشن‌های دکوراتیو

در میان انواع گوناگون پارتیشن‌های دکوراتیو مختلف عرضه‌شده، امروزه پارتیشن‌های شیشه‌ای، پارتیشن‌های چوبی ،پارتیشن‌های متحرک و پارتیشن‌های تزیینی ،از کاربرد بیشتری در طراحی داخلی منازل مسکونی و ادارات برخوردار می‌باشد. ازاین‌رو اگر قصد دارید تا اتاق خود را به دو قسمت تقسیم کرده و یک بخش از آن را به محل استراحت و یک بخش را به محل کار تبدیل کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از پارتیشن‌های متحرک تزیینی برای زیباتر شدن طراحی اتاق خود استفاده کنید.

هم‌چنین علاوه بر پارتیشن بندی اتاق‌خواب و پذیرایی ،می‌توانید با یک پارتیشن شیشه‌ای مناسب، سرویس بهداشتی منزلتان را نیز به به‌خوبی پارتیشن بندی کنید. هم‌چنین در طراحی دکوراسیون داخلی برای پارتیشن بندی فضای سرویس بهداشتی ،بیشتر از شیشه‌هایی طرح دار مانند شیشه‌های مات یا شیشه‌های با طرح شیشه خراش داده‌شده برای جذابیت بیشتر فضای طراحی استفاده می‌شود.

پارتیشن‌های دکوراتیو

نکات کاربردی یک پارتیشن بندی دکوراتیو

برای این‌که بتوانید یک فضا را با استفاده از پارتیشن بندی ،به چندین فضای مختلف با کاربردهای متفاوت تبدیل کنید، باید این نکته را مدنظر داشته باشید که، برای پارتیشن بندی فضای پذیرایی، بهتر است از پارتیشن‌ها با المان‌های متحرک استفاده کنید. استفاده از پارتیشن بندی متحرک این امکان را برای شما فراهم خواهد ساخت که ،در صورت نیاز بتوانید آن پارتیشن را حرکت داده و فضای مورد طراحی را به شکل اولیه دربیاورید.

هم‌چنین برای پارتیشن بندی در طراحی دکوراسیون داخلی مناسب برای اتاق‌خواب می‌توانید از یک پرده جذاب و زیبا برای جداسازی فضای موردنظر خود استفاده کنید. باوجود یک پرده طراحی‌شده با یک طراحی متناسب برای اتاق‌خواب می‌توانید در حقیقت ،یک حریم جداگانه و خصوصی در اتاق‌خواب خودتان طراحی کنید ، بدون این‌که عملاً طراحی اولیه اتاق‌خواب نیازمند به تغییرات اساسی باشد.

 

نکات کاربردی یک پارتیشن بندی دکوراتیو

 

کاربرد اصلی استفاده از پارتیشن بندی

در حقیقت با استفاده از یک پارتیشن و تقسیم شدن یک بخش با وسعت مناسب به چندین بخش، قسمت‌های تقسیم شده به تنهایی، برای شما دارای عملکرد متفاوتی خواهند بود و در واقعیت هنوز هم یک فضای واحد هستند. هم‌چنین با انجام یک پارتیشن بندی مناسب، شما دیگر نیازمند انجام تغییرات بنیادین مانند، تغییر دادن شکل اولیه فضای موردنظر و طراحی دیوارهای داخل و ساخت‌وساز نخواهید بود و در زمان و هزینه با استفاده از عمل پارتیشن بندی به‌خوبی می‌توانید صرفه‌جویی کنید.

درطراحی دکوراسیون داخلی یک فضا، برخی از اوقات نیاز داریم از یک  اتاق با چند کاربری مختلف استفاده کنیم، بنابراین می‌توانیم یک فضای بزرگ را به چند قسمت تقسیم کنیم ،به‌طوری‌که این قسمت‌ها به‌طور کامل از هم جدا نشوند، بلکه تنها عملکردشان از یکدیگر متفاوت شود. این جداسازی عملکردی ،به‌وسیله‌ی پارتیشن یا همان جداکننده‌ها صورت می‌گیرد.همچنین با یک انتخاب هوشمندانه می‌توانید پارتیشنی انتخاب کنید که علاوه بر جداسازی، فضای جذاب تری نیز برای شما ایجاد کند.

 

پارتیشن بندی در طراحی داخلی منزل

با جود طراحی مدرن و امروزی خانه‌های مسکونی ، امروزه بیشتر خانه‌ها با وجود دارا بودن ،سالن‌ها و اتاق‌های بزرگ مورد ساخت و طراحی قرار می‌گیرد، تا دست طراحان را در نحوه­ ی چیدمان داخلی بازتر بگذارد .

هم چنین شما به‌ راحتی می توانید  طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل خود را مطابق باسلیقه شخصی خود و اعضای خانواده‌تان  با وجودبزرگ تر بودن فضای داخلی منزل خود انجام دهید.بنا براین دیگر نگران کمبود جا برای قرار دادن وسایل و پیاده‌سازی ایده‌های طراحی دکوراسیون مدنظر خود ، باوجود فضاهای بزرگ طراحی شده نباشید.

مقاله بکارگیری پارتیشن بندی در طراحی داخلی می تواند برایتان جالب باشد.

پارتیشن بندی با استفاده از دیوار های جداکننده

برای این‌که بتوانید یک فضای مناسب نسبتاً بزرگ را ،در سالن پذیرایی و یا سالن غذاخوری خود جدا کرده و برای کاربرد دیگری مورداستفاده قرار دهید، می‌توانید از دیوارهای جداکننده استفاده کنید. طراحی دیوارهای جداکننده به‌گونه‌ای می‌باشد که شما می‌توانید با حفظ ظاهر زیبای طراحی و دکوراسیون داخلی مد نظر خود، از یک دیوار جداکننده برای جداسازی قسمت مدنظر استفاده کنید و ظاهر جذاب و چشم‌نواز دکوراسیون داخلی خود را به صورت زیباتر جلوه‌گر سازید.

 

 هم‌چنینی توانید از تابلوها و آثار هنری، توری‌های شفاف طراحی‌شده و دیوارهای جداکننده فلزی که به‌صورت میله هلی فلزی با طراحی متفاوت هستند ، برای جداسازی فضای مدنظر خود استفاده کنید و طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را جذاب‌تر کنید.

پارتیشن بندی با استفاده از دیوارهای جدا کننده

 

شیوه استفاده مناسب از پارتیشن بندی

باوجود کاربردهای متنوع و پرکاربردی که، پارتیشن‌ها در جداسازی فضاهای داخلی منازل، ادارات و یا حتی یک فضای طراحی‌شده خاص مانند هتل‌ها دارند ، باید دقت لازم در هنگام پارتیشن بندی فضاها ونحوه ­ی به کارگیری  پارتیشن­ها را داشته باشیم. زیرا در صورت عدم قرارگیری مناسب پارتیشن‌ها، عملاً فضا به‌صورت دو فضای کوچک جداگانه بی کاربرد تبدیل خواهد شد.

بنابراین بهتر است که در اجرای یک عمل پارتیشن بندی مناسب برای محل موردنظر، از طراحان داخلی و شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات مناسب طراحی پارتیشن کمک بگیرید، تا بتوانید با قرار دادن یک پارتیشن جداکننده متحرک زیبا، علاوه برافزایش کاربرد محل موردنظر، زیبایی طراحی فضای مورد نظر رانیز افزایش دهید.

 

شیوه‌ استفاده مناسب از پارتیشن بندی

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-دوجداره-دکوراتیو-آرکا