راهکارهای بهبود دکوراسیون اداری

سلام و درود فراوان خدمت شما همراهان همیشگی سایت آرکا پارتیشن امیدوارم هرجا که هستید، همواره پرانرژی باشید.

در این مقاله قصد داریم در مورد راهکار های بهبود دکوراسیون اداری صحبت کنیم.

به علت اینکه انسان زمان زیادی را در محیط کار سپری می کند، از اداره و شرکت تحت عنوان خانه دوم یاد می شود. مکانی که برای به دست آوردن سود بیشتر از سهم بازار تجارت و ایجادکننده فرصت های شغلی است. از طرف دیگر این محیط ارائه دهنده خدمت به جامعه است و گاها علاوه بر پرسنل، عام مردم در این محیط رفت و آمد دارند. بنابراین دکوراسیون این محیط اداری به عنوان نما و شمای کار و تجارتی است که در شرکت در حال انجام است، از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از اداره و شرکت ها که موفقیت های زیادی را به دست آورده اند، از نمایی برای طراحی استفاده کردند که به همان اندازه خانه راحت باشد ولی در شکل و ظاهر اداری آن. فراهم کردن دکوراسیون و چیدمان مناسب در راستای محیط کاری، نیاز به بودجه ای جهت پیاده سازی دارد.

مقاله پیشنهادی : اهمیت وجود پارتیشن در محل کار

انسان در مدت اندکی به مکانی که زمان زیادی را در آن می گذارند عادت می کنند و فضای آن محیط برایش عادی و کسل کننده می شود. همین باعث می شود با مرور زمان محیط اداره یا شرکتتان و حتی دیدگاه مراجعه کنندگان نسبت به محیط کار برایتان فاقد اهمیت باشد. به همین جهت برای طراحی مجدد و زیباسازی محیط اداری باید خودتان را به جای یک مراجعه کننده که برای اولین وارد محیط کاری ما می شود بگذارید. با طرح سوالاتی همچون "آیا این فضا و نما با موضوع کسب و کار شما همخوانی دارد؟" ، "آیا مبلمان و میزها به درستی چیده شده اند؟" و "آیا پارتیشن های دفتر کاری از نظر رنگ و طرح با سایر چیدمان سازگار است؟" می توان از دید یک نفر که تازه وارد این محیط شده فضای کار را سنجید. پاسخ هر سوال شیوه چیدمان را برایتان روشن می سازد. برای مثال پارتیشن، پارتیشن تکجداره و پارتیشن دوجداره که انواع مختلفی دارد را می توانید با توجه به تجارتی که انجام می دهید انتخاب کنید و در جای مناسب آن را قرار دهید. استفاده از پارتیشن ها در محیط اداری باعث جداسازی هر بخش می باشد به فضا نظم و ترتیب می بخشد.

پارتیشن-اداری-دوجداره

یک نکته اساسی که در طراحی محیط و چیدمان باید مورد توجه قرار گیرد ارگونومیک بودن آن است. انتخاب و استفاده از صندلی، میر مناسب جهت کار با کامپیوتر، پرونده ها و فایل های اداری بازدهی کارکنان را چندین برابر افزایش می دهد و هنگام نشستن طولانی مدت به دلیل طراحی ارگونومیک، فشار کمتری روی فرد می باشد و همین امر موجب خستگی کمتر آن ها خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: پارتیشن و کارایی آن در اماکن اداری و غیر اداری

آرکا پارتیشن در ادامه به راهکارهای بهبود دکوراسیون اداری اشاره دارد:

  • به رنگ ها و روانشناسی آنها توجه کنید.

رنگ ها از نظر روانشناسی مستقیما روی روحیه اثر می گذارند. از رنگ های الهام بخش استفاده کنید. به گونه ای از رنگ ها استفاده کنید که انعکاس موضوع فعالیتتان را در پی داشته باشد.

برای فعالیت های مانند سنتی و عرفی همانند بانکداری از رنگ های ملایم مانند زرد کم رنگ، آبی روشن و کرم متمایل به سفید استفاده نمایید. اگر در کارهایی که خلاقیت در آن دخیل است فعالیت دارید رنگ های نارنجی یا سبز و آبی تیره می تواند جالب باشد.

 روی کیفیت خیلی دقت به خرج دهید تا مدت طولانی جلوه داشته باشد.

 

  • مبلمان ارگونومیک

در بالاتر به مبحث ارگونومیک اشاره داشتیم، اما از آنجایی که اهمیت آن در یک اداره بسیار زیاد است دوباره به روی آن تاکید می کنیم. یک مبلمان ارگونومیک و با کیفیت به بالا بردن بهروه وری کارمندان و کم کردن درد های ناشی از نشستن های طولانی مدت کمک می کند. اگر از کامپیوتر نیز در میز کار استفاده شده بهتر است کیبورد، موس و مانیتور ارگونومیک استفاده شود.

 

  • قفسه و فایل

پیش تر ذکر کردیم که پارتیشن ها به جداسازی بخش ها می پردازند و نمای اتاق و محیط کار را مرتب می کنند. قفسه و فایل نیز برای یک دفتر کاری به فضا نظم می بخشد.

green-wall-books

  • از تزئینات استفاده کنید

تزئین کردن فضای محیط کار در روحیه کار کنان تاثیر دارد و از طرف دیگر فضای خشک یک محیط را به فضایی دلچسب تبدیل می کند. پیشنهاد می شود بنابه سلیقه خودتان یک مورد از موارد زیر را حداقل در محیط کار خودتان داشته باشید:

آبنما، تنگ ماهی، گیاهان، تابلو هنری و عکس خانوادگی، ست رومیزی و چراغ مطالعه می تواند به دفتر جلوه خاصی ببخشد.

 

  • پارتیشن بندی فراموش نشود

پارتیشن بندی یکی از عوامل موثر در بازده و علمکرد کارکنان یک تیم یا سازمان است. در یک شرکت افراد مختلف، وظایف مختلفی را نیز بر عهده دارند و هر کدام حالات رفتاری مربوط به کارشان با دیگری تفاوت دارد. پارتیشن بندی به عنوان راهکاری تاثیرگذار از حواس‌پرتی و تنش میان اعضای تیم می کاهد. پارتیشن ها مانند یک اتاق درب دار و حریم عمل می کنند در حالی که چیدمان مبل ها نیز می تواند به گونه ای باشد که دسترسی عموم به آن راحت باشد. همچنین این امر به افزایش تمرکز هر شخص بروی کار خودش کمک می کند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله اصول کاربردی یک پارتیشن بندی مناسب مراجعه کنید.

partition-official

  • از نور و روشنایی غافل نشوید

کم بودن یا زیاد بودن بیش از حد نور به چشم آسیب می رساند و باید نور کافی را به گونه ای تنظیم کنید که چشم خسته نشود و در نشستن طولانی افراد و پرسنل خسته نشوند.

مقاله پیشنهادی:پارتیشن و بهبود فضاهای مختلف

  • استفاده از تم به انسجام دکوراسیون کمک می کند.

اگر تم یا مضمونی را در نظر داشته باشید که با آن پیش بروید می توانید سایر مواردی که در بالا گفته شد را به راحتی با هم هماهنگ کنید و انتخاب رنگ تمامی موارد بالا را با سهولت بیشتری نسبت به قبل انتخاب کنید. انتخاب یک تم کمک می کند تا مبلمان، وسایل تزئینات محیط، پارتیشن ها چه از نوع پارتیشن تک جداره و چه پارتشین دوجداره، رنگ آمیزی، دیوار و تابلوها همه در یک راستا و منسجم تر باشند.

مقاله پیشنهادی : چگونه یک متخصص پارتیشن بندی، محیط شما را متمایز، بزرگ و منحصر به فرد می‌سازد؟

اکنون با در اختیار داشتن راهکارهای بهبود دکوراسیون اداری با نگاه به اطراف محیط کارتان می توانید آنچه در نما خیلی ضعیف است را بهبود بخشید و آنچه که جای خالی اش حس می شود را با صرف هزینه تهیه کنید و در محیط کار قرار دهید. در انتها خواهید دید که یک دفتر کاری شیک و منظم که مبلمان زیبایی دارد، پارتیشن ها در سر جای خود قرار دارند، رنگ ها به گونه ای زیبا و منسجم در کنار اشیا دیگر به محیط جلوه داده اند. امیدواریم از این مقاله آرکا پارتیشن نیز لذت برده باشید.

به اشتراک بگذارید: B D C V
آرکا-پارتیشن-بهبود-دکوراسیون-اداری