انواع پارتیشن های دکوراتیو در منزل و محیط کار

سلامی به بزرگی تمام سلام های سال به شما کاربران ویژه و محترم آرکا پارتیشن، امیدواریم در هر جا که هستید حالتان خوب و سرشار از شادابی و طراوت باشید. بار دیگر با شما هستیم و این بار با یک مقاله هیجان انگیز درباره پارتیشن ها، لطفاً با ادامه این مطلب همراه ما باشید...

در خانه های ایرانی همواره مسئله زیبایی و ظاهر منزل بحث حائز اهمیتی برای اکثریت مردم کشورمان بوده است. در عصر حاضر که منازل امروزی متراژ اندکی دارند، این دغدغه بسیار شدت یافته است چرا که با کوچک تر شدن خانه های امروزی، انعطاف کمتری در طراحی دکوراسیون های داخلی داریم.

در این مقاله قصد داریم راهکاری برای بهبود وضعیت محیط داخلی منزل معرفی کنیم. آن راهکار استفاده از نوعی از پارتیشن های خاص و زیبا است، که به اصطلاح به آن دکوراتیو نیز می گویند. در این مطلب می خواهیم کمی با انواع پارتیشن های دکوراتیو آشنا شویم و به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان با بهره گیری از این نوع پارتیشن ها فضای داخل منزل را کمی زیباتر از قبل کنیم.

مقاله پیشنهادی: پارتیشن های اختصاصی و مزایای آنها

منظور از دکوراتیو چیست؟

شاید بد نباشد، قبل از هر چیز به سراغ تعریف دقیق واژه دکوراتیو برویم. این واژه در فرهنگستان ادبیات فارسی، آرایشی یا تزئینی ترجمه شده است.

دکوراتیو در حقیقت نوعی معماری داخلی است که فضای مورد نظر را به یک محیط چشم نواز تر و پرکاربرد تر تبدیل می کند. به عنوان مثال: زمانی که شما از یک پارتیشن دکوراتیو در منزل خود استفاده می کنید، این دو فایده (زیباتر شدن فضا و جداسازی هوشمندانه محیط داخلی)را به طور کامل مشاهده خواهید کرد.

این موضوع در حال حاضر بسیار حائز اهمیت است. تا جایی که دکوراتیو تبدیل به یک حرفه و هنر شد و اکنون متخصص هایی در این حوزه وجود دارند که صرفاً Structure داخلی ساختمان و یا جا نمایی وسایل خانگی را مشخص می کنند. و بسیاری از افراد برای تعریف این استاندارد ها حاضرند مبالغ قابل توجهی پرداخت کنند.

مقاله پیشنهادی : انواع پارتیشن بندی و کاربردهای آن

پارتیشن های دکوراتیو نیز به ما کمک می کند تا زیبایی منزل نمود بیرونی بیشتری داشته باشد و زمانی که افراد وارد خانه می شوند احساس طراوت و شادابی در آن ها ایجاد شود. همچنین از آن جایی که پارتیشن های دکوراتیو دارند نرخ دیده شدن بسیار زیادی دارند، شاید قسمتی از طراحی داخلی منزل یا محل کار دارای نواقصی باشد. در این صورت است که پارتیشن های دکوراتیو به کمک ما می آیند و با جلب توجه مخاطبان و مهمانان، کاری می کند تا در اغلب موارد معایب موجود در محیط، کانون توجه نباشند.

چند نمونه خلاقانه از پارتیشن های دکوراتیو

اما در این بخش می خواهیم چند نوع از پارتیشن های تزئینی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. البته لازم به ذکر است که این ها صرفاً چند نمونه از هزاران پارتیشنی هستند که جهت آرایش بهتر منزل به کار برده می شوند که بسته به نیاز خود می توانید از هر کدام بهره ببرید.

شاید این مقاله برایتان جالب باشد : ایده های خاص در پارتیشن بندی

پارتیشن های تور مانند بی نظیرند

شاید از این پارتیشن کمتر در منازل استفاده شود. البته این موضوع اصلاً ناخوشایند نیست. چرا که شما می توانید از اصل کمیابی استفاده کنید و به راحتی یک منزل متمایز برای خود بسازید.

یکی دیگر از وجوه تمایز پارتیشن های توری این است که نور و هوا را به راحتی عبور می دهند و شما قادر خواهید بود تا بر روی این تور ها نقاشی کنید تا از یکنواختی دربیایند.

نمونه ای از این مدل پارتیشن را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

پارتیشن دکوراتیو-تقسیم کننده اتاق

و ویژگی آخر که از آن یک پارتیشن همه چیز تمام می سازد (این جمله کمی اغراق آمیز بود!)متحرک بودن آن است. شما به آسانی بسته به نیاز خود می توانید هر مکانی را که مناسب تر دیدید، پارتیشن های توری را جا به جا نمایید.

متریال این نوع پارتیشن ها معمولاً نوارهای فلزی هستند و البته نوع دیگری از آن موجود است که با استفاده از نوارهای پارچه ای ساخته شده اند.

پارتیشن دکوراتیو اُپن دار

این نوع پارتیشن جزء کارآمد ترین و جالب ترین پارتیشن های تزئینی به شمار می آید.

این دیوار جدا کننده نه تنها نقش پارتیشن دکوراتیو را ایفا می کند بلکه علاوه بر آن در دو طرف آن، یک میز وجود دارد که بسیار کاربردی است.

این پارتیشن اغلب برای فضای منزل است و معمولاً توصیه نمی شود به عنوان پارتیشن های اداری استفاده گردد.

پارتیشن های میله ای فوق العاده اند

سومین پارتیشن دکوراتیوی که قصد داریم به معرفی آن بپردازیم، پارتیشن های میله ای فلزی هستند.

این نوع پارتیشنی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، می تواند در زمره پارتیشن های کوموتیشن نیز قرار گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پارتیشن های کوموتیشن پیشنهاد می شود مقاله ای با عنوان پارتیشن های مدرن اداری و خانگی را مطالعه بفرمایید.

پارتیشن میله ای که در تصویر بالا مشاهده می کنید، دارای دو جعبه کوچک است که برای قرار دادن وسایلی مانند تلفن همراه، سوییچ ماشین، مجله هفتگی و غیره بسیار مناسب است. در عکس بالا بخش نشیمن از قسمت غذا خوری جدا شده است. این موضوع دقیقاً همان بحثی است که متخصص های دکوراتیو بر آن تأکید دارند و اغلب به آن بی توجهی می شود.

با یک تیر دو نشان بزنید!

آخرین پارتیشنی که قصد داریم با آن آشنا شویم، پارتیشن دو منظوره است.

همان گونه که در عکس زیر مشاهده می کنید، این پارتیشن دو کارایی دارد: 1. جدا کننده 2. تخته سیاه

پارتیشن دکوراتیو دو کاربرده

در این نوع تقسیم کننده فضا، به طرز شگفت آوری با یک تیر دو نشان زده شده است. این پارتیشن، هم نقش تقسیم بندی فضا را بر عهده دارد و هم نقش یک تخته سیاه را در اتاق کودک بازی می کند.

این ایده بسیار خلاقانه و اعجاب آور است. تصور کنید، برای فرزندان مان این مجوز را صادر می کنیم که حق نوشتن بر روی دیوار خانه را دارند. این موضوع برای آنان بی نظیر است. زیرا می توانند یک کار نامتعارفی را انجام دهند که برای آن ها جریمه ای در پی نداشته باشد.

سپاس بسیار و چندباره از شما کاربران بزرگوار آرکا پارتیشن که دگر بار تا انتهای این مطلب را مطالعه فرمودید. امیدواریم محتوای این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و خوشحال می شویم اگر نکته ای از این آموزش برای شما مفید بود، آن را با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-دکوراتیو--آرکا-پارتیشن