آشنایی با انواع پارتیشن های شیشه ای

به نام آن که جان را فکرت آموخت      چراغ دل به نور جان برافروخت

در عصر حاضر نیاز به تقسیم بندی فضای ادارات و منازل به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. به طوری که بسیاری از مواقع برای بهینه سازی Structure منزل و محل کار می باید این بخش بندی ها را انجام داد.

این تقسیم بندی ها با استفاده از پارتیشن ها انجام می شود.

از آنجایی که امروزه استفاده از پارتیشن های شیشه ای به امری بسیار متداول تبدیل شده است و بهره گیری از این نوع پارتیشن ها می تواند ظاهر هیجان انگیزی در منزل یا محل ما ایجاد کند، در این مطلب قصد داریم با انواع پارتیشن های شیشه ای آشنا شویم.

پارتیشن های شیشه سکوریت

اولین نوع از پارتیشن های شیشه ای که می خواهیم درباره آن ها صحبت کنیم، پارتیشن های شیشه سکوریت است. قبل از هرچیز شاید بد نباشد تا با مفهوم شیشه سکوریت آشنا شویم .

شیشه سکوریت نام های متداول دیگری هم دارد مانند: شیشه نشکن یا میرال و tempered glass.

این نوع شیشه با استفاده از حرارتی که به آن داده می شود، 5 تا 6 برابر مقاومت مکانیکی آن بیشتر می شود و این عمل از آن یک شیشه دیر شکن می سازد.

تصویر زیر نمونه ای از پارتیشن های شیشه سکوریت شده است:

پارتیشن شیشه ای

خاصیت جالب دیگری که آن را از دیگر شیشه ها متمایز می نماید این است که زمانی که این شیشه به هر دلیلی می شکند، تکه های آن به قطعات دور گرد تبدیل می شوند و همین امر باعث می شود خطرات آسیب زا شکستن شیشه به طرز شگفت آوری کاهش یابد.

پارتیشن هایی که با استفاده از شیشه سکوریت ساخته شده اند در بین مردم و خریداران بسیار پرطرفدار است. از طرفی عمر طولانی که این نوع پارتیشن ها دارند باعث شده تا اغلب مدیران، برای جداسازی فضای شرکت خود، خواهان بهره گیری از پارتیشن های شیشه سکوریت باشند.

تنها دلیلی که شاید باعث شود افراد از خرید و استفاده پارتیشن های شیشه سکوریت منصرف شوند، هزینه بالای آن نسبت به پارتیشن های شیشه ای معمولی است.

مقاله پیشنهادی در این زمینه : خصوصیات و کاربرد پارتیشن های شیشه ای

پارتیشن های Frame Less

یکی دیگر از انواع پارتیشن های محبوب، پارتیشن های شیشه ای فریم لس است. این نوع پارتیشن ها معمولاً ضخامت بسیار کمی دارند (حدوداً یک سانتی متر) و نحوه اجرا و نصب آن هم به گونه ای است که تماماً سقف و کف را می پوشاند. همین امر باعث می شود محیط را در برابر مقدار قابل توجهی از آلودگی های صوتی حفاظت کند.

در زیر می توانید نمونه ای از پارتیشن های فریم لس را مشاهده نمایید:

 

پارتیشن شیشه ای

این نوع پارتیشن ها به دلیل شفافیت، نور را به خوبی عبور می دهد و همچنین این اختیار عمل را به ما می دهد تا با دستگاه های CNC طرح های ارزش آفرین و چشم نوازی بر روی آن ایجاد کنیم.

از پارتیشن های Frame Less عموماً در سالن های ویدئو کنفرانس و مدیریت استفاده می شوند.

پارتیشن شیشه ای مات

برخی از اماکن نیاز دارند که حریم خصوصی آن ها به طور کامل حفظ شود و از سویی دیگر می خواهند از ویژگی های خاص پارتیشن های شیشه ای نیز بهره ببرند. در این صورت می توان گفت منطقی ترین کار ممکن، استفاده از پارتیشن های شیشه ای مات است.

پارتیشن های شیشه ای مات معمولاً به دو صورت اجرا می شوند: 1. تمام مات 2. نیمه مات

دو عکس زیر معرف پارتیشن های شیشه ای تمام مات و نیمه مات هستند:

 

پارتیشن شیشه ای تمام مات

 

پارتیشن شیشه ای نیمه مات

 

عموم افرادی که از این نوع پارتیشن استفاده می کنند، خواستار استفاده از پارتیشن های شیشه ای نیمه مات هستند، چون نمود بیرونی زیباتری نسبت به پارتیشن های شیشه ای تمام مات دارند.

پارتیشن بلوک شیشه ای

نوع دیگری از پارتیشن های شیشه ای، پارتیشن های بلوکی شکل است که می توان گفت در گروه پارتیشن های دکوراتیو قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پارتیشن های دکوراتیو، می توانید به مقاله پارتیشن های مدرن اداری و خانگی مراجعه نمایید.

پارتیشن های بلوک شیشه ای برای کسانی است که خواهان ایجاد تمایز در محیط کاری یا حتی منزل خود هستند.

اگر قصد دارید فضاهایی را در منزل و یا محیط کار از یک دیگر جدا کنید. به طوری که افراد در پشت پارتیشن نتوانند فضای دیگر را مشاهده کنند و از سویی دیگر خواستار این هستید که نور کافی به محل مورد نظر ساطع شوند (به طور معمول پارتیشن ها اگر شیشه ای باشند، نمی توان جلوی دید افراد را گرفت و بالاجبار باید از پرده ها استفاده کرد که در این صورت احتمالاً کمی نازیبا خواهد شد و اگر هم از پارتیشن های دوجداره خانگی استفاده شود، جلوی تابش نور گرفته می شود) بهترین راهکار این است که از پارتیشن های بلوک شیشه ای استفاده کنید.

نمونه ای از این پارتیشن ها را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

 

پارتیشن شیشه ای نیمه مات

 

این نوع پارتیشن ها که اغلب برای جداسازی سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شوند، دارای رنگ های بسیار متنوعی هستند که هر یک از رنگ های آن می تواند نمای بسیار شگفت آوری در منزل یا محل کار ایجاد می کند.

پارتیشن های دوجداره و تک جداره تمام شیشه

همان طور که در مقاله تفاوت پارتیشن های دوجداره و تک جداره گفته شد، معمولاً استفاده از پارتیشن های دوجداره و تک جداره در ادارات بسیار متداول است. اما برخی از شرکت ها هستند که نمای داخلی محل کار، برایشان بسیار حائز اهمیت است. و نمی خواهند همانند بقیه ادارات باشند و می خواهند گاو بنفش (منظور از گاو بنفش چیزی است که ما را از دیگران متمایز می کند، برای اطلاعات بیشتر درباره این مفهوم می توانید به کتاب گاو بنفش نوشته ست گودین مراجعه نمایید)داشته باشند.

در این صورت پیشنهاد می شود از پارتیشن های دوجداره و تک جداره تمام شیشه استفاده کنید. این نوع پارتیشن ها ظاهر خارق العاده ای دارند و با بهره گیری از آن ها می توانیم حس مطلوبی در مراجعان و مشتریان خود ایجاد کنیم.

بسیار از شما همراهان پر انرژی آرکا پارتیشن سپاس گذاریم که تا پایان این مقاله نیز همراه ما بودید و امیدواریم که از این مطلب آموزشی در حد کفایت لذت برده باشید.

از شما خواهشمندیم اگر احساس کردید این مطلب می تواند برای دوستانتان مفید باشد، حتماً با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-شیشه-ای--آرکا-پارتیشن-