پارتیشن های مدرن اداری و خانگی

 

به نام آن که هستی نام از او یافت         فلک جنبش زمین آرام از او یافت

سلام و عرض ادب و احترام مجدد خدمت کاربران گرانقدر آرکا پارتیشن، امیدورایم هر کجا که هستید پایدار باشید.

در این مطلب قصد داریم مقداری با پارتیشن های مدرن اداری و خانگی آشنا شویم.

لطفاً با ادامه مطلب همراه ما باشید...

منظور از مکان های مدرن اداری چیست؟

حتماً شما هم به اداراتی مراجعه کرده اید که ساختاری متفاوت نسبت به دیگر ادارات دارند. و در مدتی که در آن جا حضور دارید احساس خاصی نسبت به آن مکان دارید و به هیچ عنوان حس خشک بودن مکان اداری به شما القا نمی شود.

چیدمان آن، چیزی مابین فضای اداری و فضای خانگی است.

به طور کلی به فضاهایی که چیدمان آن ها از سیستم دکوراسیون های اداری پیروی نمی­کنند و کاملاً متمایز از مکان های معمول اداری هستند و به نوعی ساختار شکنی می کنند، فضای مدرن اداری نامیده می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پارتیشن اداری مقاله با پارتیشن اداری و خانگی ام دی اف (MDF) بیشتر آشنا شویم را مطالعه کنید .

در ادامه قصد داریم درباره پارتیشن های مدرن اداری صحبت کنیم، پارتیشن هایی که بسیار فراتر از پارتیشن های اداری ساده هستند و کمک می کنند فضای شرکت ما بسیار متفاوت تر از سایر ادارات شود.

در محیط ادارات و شرکت ها اغلب از پارتیشن های دوجداره استفاده می شود، اما پارتیشن های متفاوت تر و تعجب برانگیز تر هم وجود دارد که در این مطلب قصد داریم آن ها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

همچنین پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر درباره پارتیشن های دوجداره حتماً مقاله ای با عنوان تفاوت پارتیشن های دوجداره و تک جداره را مطالعه بفرمایید.

پارتیشن های کوموتیشن

بعضی وقت ها ما نیاز داریم که محیط کاری خود را با استفاده از پارتیشن ها از یک دیگر جدا کنیم، اما فضای کافی برای انجام این کار را نداریم و اگر پارتیشن سازی انجام شود، در آن صورت شاید جایی برای قرار دادن لوازم ضروری خود نداشته باشیم.

اگر شما هم با این مسئله مواجه هستید می توانید از کوموتیشن استفاده کنید. به ترکیب کمد، قفسه و پارتیشن، کوموتیشن گفته می شود. در حقیقت این نوع پارتیشن هم نقش کمد و قفسه وسایل را بازی می کند و هم مانند یک Divider می تواند عمل کند.

نمونه ای از این نوع پارتیشن ها را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید:

 

پارتیشن های کوموتیشن

 

پارتیشن های سه بعدی

مدل دیگر از پارتیشن ها، پارتیشن های سه بعدی است که بسیار جذاب و عالی است.

با استفاده از این نوع پارتیشن ها که معمولاً در شرکت های بزرگ و لاکچری مورد استفاده قرار می گیرند، می توان طرح های اعجاب آوری ایجاد کرد، به طوری که مخاطبان را حیرت زده کند.

متریال استفاده شده در این نوع پارتیشن ها، به طوری است که فضای خشک ادارات را به یک محیط سه بعدی و شیک تبدیل می کند. همین امر باعث می شود مراجعان حس مطلوبی از آن فضا داشته باشند.

تصویر زیر نشانگر یکی از پارتیشن های سه بعدی است:

 

پارتیشن های سه بعدی

پارتیشن های سنگی

نوع دیگری از پارتیشن های اداری مدرن، پارتیشن های سنگی است. این نوع پارتیشن ها طراحی منحصر به فردی دارد و بسیار ظاهر چشم نوازی به فضای شرکت می دهد.

تنها نکته ای که شاید مخاطب را از سفارش این نوع پارتیشن ها منصرف کند، هزینه بسیار بالای آن است. البته لازم به ذکر است که جا به جایی آن هم کمی دشوار است.

اما اگر قصد دارید محیط کار خود را از دیگر شرکت ها متمایز کنید، پیشنهاد می شود از این نوع پارتیشن مدرن استفاده کنید.

همچنین می توانید در تصویر زیر نوعی از پارتیشن های سنگی را مشاهده نمایید:

 

 

پارتیشن سنگی

 

 

منظور از پارتیشن های مدرن خانگی چیست؟

وجه تمایز همواره مورد توجه عموم مردم بوده و می توان گفت همه ی افراد دوست دارند از بقیه متمایز شوند و توانایی انجام کارهایی را داشته باشند که افراد عادی قادر به انجام آن ها نیستند.

در فضای منزل هم این موضوع صادق است. یعنی همه ما دوست داریم میزانسن داخلی منزل ما با عموم افراد فرق داشته باشد و به اصطلاح یک چیدمان مدرن برای منزل خود داشته باشند.

بخش قابل توجهی از این مسئله با استفاده از پارتیشن های مدرن قابل حل است. در ادامه با پارتیشن هایی آشنا خواهیم شد که توانایی این را دارند که مقدار قابل توجهی از ظاهر منزل را تغییر دهند، به طوری که تفاوت چیدمان خانگی به خوبی احساس شود.

پارتیشن های ریلی

یکی از جذاب ترین و البته پرکاربرد ترین پارتیشن های خانگی، پارتیشن های ریلی است. این نوع پارتیشن در بین مردم بسیار پرطرفدار است، چون ضمن این که ظاهر زیبایی در منزل ایجاد می کند، افراد به راحتی می توانند هر زمان که نیاز داشتند، اتاق را جدا کنند و هر زمان که خواستند، فضا را به حالت قبل بازگردانند.

در زیر نمونه ای از این نوع پارتیشن آورده شده است:

 

 

پارتیشن ریلی-ناهارخوری

 

پارتیشن های دکوراتیو در منزل

نوع دیگر از پارتیشن های خانگی مدرن، پارتیشن های دکوراتیو است. به پارتیشن هایی که اغلب حالت تزئینی دارند و صاحبان منزل به آن نگاه کاربردی ندارند، پارتیشن های دکوراتیو گفته می شود.

این نوع پارتیشن ها اگر چه خیلی کاربردی نیستند، اما ظاهر بسیار اعجاب آوری در فضای منزل ایجاد می کنند. در ادامه با چند مدل از جدیدترین و مدرن ترین نوع آن ها آشنا خواهیم شد.

پارتیشن دکوراتیو بامبو

این نوع پارتیشن از گیاه پر طرفدار بامبو (این گیاه دارای ساقه های بلند و ضخیم است که اغلب در کشورهای آسیا شرقی مثل چین یافت می شود) ساخته شده است که ظاهر چشم نوازی دارد و می تواند به نوعی در structure زیبایی شناسی قرار گیرد.

پارتیشن و گیاهان طبیعی

برخی از پارتیشن ها هستند که با توجه به ضخامت زیاد آن ها، این امکان را به ما می دهند که گیاهانی در آن ها کشت کرده و علاوه بر این که جداسازی را در منزل انجام داده ایم، زیبایی، تازگی و طراوت را به محیط خانه هدیه کرده ایم.

 

 

پارتیشن و گیاهان طبیعی

پارتیشن با چوب های مکعب

پارتیشن های چوبی همواره در زمره پارتیشن هایی قرار داشته که مردم استقبال خوبی از آن ها داشته اند. این نوع از پارتیشن، طرحی بسیار خلاقانه و ویژه است. در این پارتیشن از مکعب های کوچک چوبی استفاده شده است به طوری که به نوعی دریچه نگاه یک هنرمند به تصویر کشیده شده است. بهره گیری از این پارتیشن می تواند در طراحی دکوراسیون منزل بسیار موثر باشد.

مقاله پیشنهادی : ایده های خاص در پارتیشن بندی

 

پارتیشن،راهکاری نوین در جداسازی فضا

امروزه انسان در مکانی که قرار داشته باشد ، یک امر ضروری است که خود را با محیط آنجا تطبیق دهد و به آرامش درونی دست یابد. محیطی که در آنجا زندگی می کنیم و گذر عمرمان را می بینیم مسلما باید محیطی آرامش بخش ، مطلوب ، جدار ، زیبا ، مطمئن و امروزی و مدرن باشد . واضح تر بگویم که انسان در محیطی که به روش قدیمی ساخته شده نمی تواند مشتری جذب کند یا اینکه در آنجا خود را با شیوه جدید امروزی وفق دهد .

پارتیشن-آرکاپارتیشن

برای سفارش پارتیشن چه باید کرد؟

اگر خواستار محیطی با ویژگی هایی که بالا به آن اشاره شد هستید باید با شیوه مدرن و امروزی عمل کنید و از متخصصان حاذق و توانای آرکا پارتیشن درخواست کنید تا در کمترین زمان محیط زندگی شما را متحول سازند و از یک محیط قدیمی به یک محیبط زیبا و مدرن تبدیل کنند . در نتیجه اولین گام در تحول ، انتخاب درست زمان ، برنامه ریزی و کمک گرفتن از یک گروه پارتیشن حرفه ای و با تجربه مانند آرکا پارتیشن است .

کار هایی که باید در گام دوم انجام دهید ، استفاده از خلاقیت ذهنی و هوش و سلیقه در نحوه تقسیم بندی با استفاده از پارتیشن های خانگی یا اداری است .  یک متخصص حرفه ای و ماهر پارتیشن بندی مسلما در هنگام ارائه ایده نظر و سلیقه شما را نیز در نظر خواهد گرفت و در پایان نیز کاری که به شما ارائه خواهد داد مطمئنا مطابق سلیقه شما خواهد بود . شاید در خانه ای که ساخته اید ،قسمت هایی بدون استفاده باشند و یا مکان هایی از شرکت یا اداره باشد که تا به حال به کار گرفته نشده است ؛اما یک متخصص پارتیشن بندی ماهر دقیقا می داند که از جای جای فضا به چه منظور بهره ببرد و بر اساس خلاقیت ذهنی خود طرحی ایده آل را روی فضا پیاده کند و محیطی زیبا و جذاب و مدرن را خلق کند .

بهینه سازی فضا با پارتیشن

از طرفی امکان دارد وقتی وارد خانه یا شرکتی می شویم در نگاه اول همه چیز طبیعی و درست به نظر برسد اما اگر کمی دقت کنیم متوجه چیزی به نام  کمبود فضا خواهیم شد که به عبارتی همان اتلاف فضاست . بنابراین اگر با چنین مسئله ای روبرو شدیم باید با یک متخصص پارتیشن بندی ماهر مشورت کنیم تا در نهایت با یک پارتیشن بندی مناسب و به کارگیری دیواره های متحرک یا غیرمتحرک که به عبارتی همان جدا کننده ها و تقسیم کننده ها هستند مشکل ما را حل کنند و از فضای بیهوده و دور افتاده ای که در خانه ، اداره ، شرکت و ...وجود دارد به نحو احسنت استفاده کنند و استفاده از فضا را به حداکثر بهینه سازی بسانند.

آرکا پارتیشن-پارتیشن اداری و خانگی

خلاقیت در جداسازی فضا به وسیله پارتیشن

گاهی اوقات ممکن است ایده های خوب و جذابی به ذهنتان رسیده باشد اما به دلیل نبود فضای کافی نتوانسته اید آنها را عملی کنید ؛ اما دیگر نگران نباشید شما از این پس می توانید ایده های قدیمی و جدید خود را با پارتیشن بند در میان بگذارید و او با خلاقیت خود آنچه که شما می پسندید به شما تحویل خواهد داد. و از اتین بابت خیالتان راحت باشد که یک پارتیشن بند ماهر از فضایی که در اختیار اوست به صورت هوشمندانه و به نحو احسن استفاده خواهد کرد .

همانطور که در مقاله (محل اداری زیبا با پارتیشن های اداری ) ذکر شد ؛ پارتیشن های خانگی یا اداری تکجداره و دوجداره انواع مختلفی دارند از جمله : ام دی اف ، چوبی ، شیشه ای ، آلومینیومی ، فلزی ، پرده ای و.... در نتیجه مرحله سوم این است که یک پارتیشن بند درک درستی از محیط و فضایی که در آن کار می کند داشته باشد .یک پارتیشن بند برای درک محیط باید نکاتی از قبیل شرایط زندگی ، میزان نور محیط ، نحوه کار ، شرایط زندگی ، میزان دید ، روحیه مشتری ، کیفیت و....را در نظر بگیرد .

پارتیشن-آرکا پارتیشن

نکات مهم در نصب پارتیشن

به طور مثال گاهی یک پارتیشن بند بدون توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره شد در یک محیط پارتیشن چوبی یا ام دی اف نصب میکند در حالی که محیطی که مشتری در زندگی یا کار می کند نیازمند نور زیاد است و پارتیشن بند به جای استفاده از پارتیشن چوبی یا ام دی اف باید از پارتیشن شیشه ای یا نظایر آن استفاده می کرد و بنابراین باید بگویم که اهمیت یک گروه پارتیشن بندی ماهر و خلاق اینجا نمایان می شود ؛ یعنی همان نکته ای که در مرحله اول نیز بدان اشاره شده بود .

مهم ترین مرحله در نصب پارتیشن

مرحله آخر و بسیار مهم  زمان کنترل و اجرا و میزان هزینه ها می باشد . خوشبختانه می توان گفت پارتیشن بندی خانگی یا اداری تکجداره یا دو جداره هزینه پایینی دارد و شما می توانید با نازلترین قیمت ها به آنچه در ذهن دارید دست پیدا کنید . پس اگر می خواهید فضای محیط را زیبا و در کنارآن بهینه سازی کنید و محیط  را وسعت بخشید می توانید از یک پارتیشن بندی مناسب و مدرن استفاده کنید ؛ با این کار می توانید خانه و اداره و ....را به محیطی زیبا و جذاب  و منحصر بفرد تبدیل کنید و از فضای جدید خود لذت ببرید. بنابراین اگر میخواهید تمامی مواردی را که در بالا بیان شد روی خانه ، شرکت ، اداره و... خود پیاده کنید باید از پارتیشن های خانگی با طرح و رنگ های دلنواز استفاده کنید .

گروه پارتیشن‌بندی آرکا با متخصصان حرفه ای و با سابقه مفتخر است که در تمامی این پنج مرحله همراه و همگام مشتری بوده و او را همراهی کرده است و با خلاقیت و پشتکاری که بر روی پروژه ها داشته ؛ توانسته رضایت و خرسندی مشتری را جلب کند .

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
آرکا-پارتیشن-دوجداره-مدرن