تفاوت پارتیشن های دوجداره و تک جداره

سلام و درود خدمت شما همراهان فعال و دوست داشتنی سایت آرکا پارتیشن، امیدواریم هر کجا که هستید سالم، سلامت و درجه یک باشید.

همانطور که مستحضر هستید، در عصر حاضر پارتیشن ها جزء لاینفک ادارات و منازل شده اند و برای این که از فضایی که در اختیار داریم بیشترین بهره را ببریم، بهتر است از پارتیشن ها استفاده کنیم.

پارتیشن های تک جداره و دوجداره جزء پارتیشن هایی هستند که اغلب در ادارات استفاده می شوند. به همین خاطر این نوع پارتیشن ها از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و باید در انتخاب و بهره گیری از آن ها توجه ویژه ای داشته باشیم.

متریال اولیه این نوع پارتیشن ها معمولاً یکسان است اما فرق هایی بین آن ها وجود دارد که در ادامه درباره وجه تمایز این دو صحبت خواهیم کرد.

پارتیشن دوجداره چیست؟

بسیاری از مواقع در محل کار صداهای مزاحم ما را آزار می دهند و نمی گذارند تمرکز کافی را بر روی کار خود داشته باشیم.

برای حل این مسئله بهترین راهکار استفاده از پارتیشن های دوجداره است. چرا که معمولاً این نوع پارتیشن، عایق صدا است و مقدار قابل توجهی از صداهای مزاحم و آسیب زننده را کنترل می کند و باعث می شود ما در فضای کاری خود حداکثر بهره وری را داشته باشیم.

 

پارتیشن دوجداره اداری

از طرفی هم پارتیشن های دوجداره طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی دارد و همین امر باعث می شود شرکت ما ظاهر خوبی داشته باشد و مراجعان ما حس متفاوتی از بودن در کنار ما داشته باشند.

مقاله پیشنهادی : قیمت پارتیشن

مزایای پارتیشن های دوجداره

عایق صدا: پارتیشن های دوجداره به خاطر ضخامت زیاد آن ها (حدود 16 میلی متر)منافذ صدایی را تا حد قابل قبولی می بندد و اجازه ورود صداهای مزاحم را نمی دهد. این ویژگی یکی از نقاط قوت پارتیشن های دوجداره نیز است.

در اندازه های مختلف: در سال های گذشته یکی از مشکلاتی که در نصب پارتیشن ها وجود داشت این بود که ارتفاع های پارتیشن ها به صورت ثابت تعیین می شد اما امروزه با ظهور نسل جدید پارتیشن های دوجداره، این مشکل تا حد زیادی برطرف شده و پارتیشن ها در اندازه های متفاوت (تمام سقف، نیمه بلند، بلند و کوتاه) طراحی و نصب می شوند.

وجود پرده کرکره ای: یکی از امکانات هیجان انگیزی که بسیاری از مشتریان را ترغیب می کند تا از این نوع پارتیشن استفاده کنند، امکان نصب پرده کرکره در میان MDF است و این موضوع به ویژه در ادارات می تواند پر کاربرد باشد.

ظاهر زیبا و متنوع: یکی دیگر از وجوه تمایز پارتیشن های دوجداره نسبت به دیگر پارتیشن ها، ظاهری کاربر پسند و منحصر به فرد است. معمولاً به همین دلیل است که مردم اغلب به این نوع پارتیشن ها علاقه مند می شوند.

مقاله پیشنهادی : پارتیشن های اداری و مزایای آنها

معایب پارتیشن های دوجداره

قیمت بسیار بالای آن: یکی از موضوعاتی که می توان عیب پارتیشن های دوجداره تلقی نمود، هزینه بالای آن است. این نوع پارتیشن ها به دلیل زیبایی و امکانات خاصی که دارند، مبلغ قابل توجهی نیز برای اجرای آن می باید در نظر گرفته شود.

جا به جایی سخت: یکی دیگر از معایب این نوع پارتیشن دشواری در جا به جایی و نصب آن نسبت به پارتیشن های تک جداره است که در هنگام سفارش بهتر است این نکته را مد نظر قرار دهیم.

منظور از پارتیشن های تک جداره چیست؟

در برخی موارد ما صرفاً نیاز داریم که یک فضا را از فضای دیگر جدا کنیم، از طرفی هم صدا های مزاحم خیلی برای ما موضوعیت ندارد. در این مواقع پیشنهاد می شود که از پارتیشن های تک جداره استفاده شود.

 

پارتیشن تکجداره اداری

این نوع پارتیشن ها که پارتیشن های معمولی هم نامید می شوند، نسبت به پارتیشن های دوجداره ساده تر هستند و معمولاً متریال مورد استفاده در این نوع پارتیشن ها Frame های آلومینیومی، جداره های MDF است.

پارتیشن های تک جداره بر خلاف پارتیشن های دوجداره طرح های محدودی دارند و ضخامت آن ها معمولاً بین 15 تا 16 میلیمتر است و ضخامت شیشه های استفاده شده در آن ها حدود 0.5 سانتی متر است.

مزایای پارتیشن های تک جداره

مقرون به صرفه: اولین مزیت این نوع پارتیشن ها نسبت به پارتیشن های دوجداره هزینه پایین آن است که باعث می شود طرفداران بسیاری داشته باشد.

جا به جایی آسان: مزیت دیگر پارتیشن های تک جداره نسبت به دیگر پارتیشن ها سادگی در نصب، اجرا و جا به جایی آن ها است. بسیار سریع تر از پارتیشن های دوجداره می توان آن را جا به جا نمود و این موضوع نیز در انتخاب مردم بسیار تأثیر گذار است.

 

پارتیشن تکجداره اداری -آرکا پارتیشن

در ارتفاع های مختلف: این نوع پارتیشن هم مانند پارتیشن های دوجداره در اندازه های بلند، نیمه بلند، کوتاه و نزدیک به سقف طراحی می شود که به نوعی ویژگی قابل توجهی محسوب می شود.

مقاله مرتبط : پارتیشن های خانگی و مزایای آنها

معایب پارتیشن های تک جداره

بسیار ساده: بر خلاف پارتیشن های دوجداره این نوع پارتیشن سادگی خاصی دارد و طرح های آن به اندازه پارتیشن های دوجداره تنوع ندارد و بهتر است برای شرکت های بزرگ و فضاهایی که برای ما اهمیت بسیاری دارند از پارتیشن های تک جداره استفاده نشود.

عدم کنترل صدا: همانطور که در قسمت قبل هم گفته شد، یکی از وجه تمایز های بین پارتیشن های دوجداره و تک جداره عایق بودن یا نبودن صدا است و متأسفانه این نوع پارتیشن توانایی برطرف کردن این نیاز ما را ندارد و برای فضاهایی که عایق بودن صدا برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است می باید از پارتیشن های دوجداره استفاده شود.

کدام پارتیشن را انتخاب کنیم؟

اکنون که با پارتیشن های دوجداره و تک جداره آشنا شدیم، شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود: حال کدام پارتیشن را انتخاب کنیم؟

مقاله پیشنهادی : چگونه یک پارتیشن مناسب انتخاب کنیم ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بستگی به استفاده شما دارد. حتی نمی توان گفت کسانی که یک شرکت بزرگ دارند باید از پارتیشن های دوجداره استفاده کنند، کاملاً بستگی به استراتژی شما دارد.

 

پارتیشن دوجداره

 

(البته توصیه می شود از این نوع پارتیشن ها در منزل استفاده نکنید، چون پارتیشن های خانگی جالب با طرح های شیک و مدرن وجود دارد که می تواند جلوه خاصی به فضای منزل ما بدهد)

اما به طور کلی در ادارات پیشنهاد می شود که در جاهایی که کارمندان نیاز به تمرکز دارند و یک کار مهم دارند و یا این که یک فضا بیشتر از همه در دید مشتریان است، از پارتیشن های دوجداره استفاده شود و فضا هایی که کمتر در کانون توجه قرار دارند و مهم نیستند (مثل انباری)می توانیم از پارتیشن های تک جداره استفاده کنیم.

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-تکجداره-دوجداره