چگونه یک پارتیشن مناسب انتخاب کنیم؟

سلام و عرض ادب خدمت همراهان همیشگی و پرنشاط آرکا پارتیشن، امیدواریم هرجا که هستید سالم و پایدار باشید.

در این مطلب می خواهیم قدری درباره انتخاب یک پارتیشن مناسب صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

انواع پارتیشن

برای این که یک پارتیشن خوب و مناسب انتخاب کنیم، شاید بهتر باشد ابتدا با چند نوع از پارتیشن ها آشنا شویم. در ادامه توضیح مختصری در رابطه با سه نوع پارتیشن، ارائه خواهیم داد.

پارتیشن های تک جداره

پارتیشن نوعی جداکننده است که با استفاه از آن می توانیم، فضای شرکت، منزل، رستوران، هتل و غیره را به بخش های مختلف تقسیم کنیم.

 

پارتیشن تکجداره

این نوع پارتیشن بسیار ساده و سبک است به طوری که به راحتی می توان آن را جا به جا نمود. یکی از مهم ترین دلایلی که کاربران را به استفاده از پارتیشن تک جداره تشویق می کند، قیمت پایین آن است.

پارتیشن های دوجداره

پارتیشن های دوجداره به مراتب حرفه ای تر و متنوع تر از پارتیشن های تک جداره هستند. یکی از وجه تمایز های این نوع پارتیشن این است که در پارتیشن های دوجداره امکان اضافه کردن پرده کرکره ای وجود دارد اما در پارتیشن های تک جداره همچین امکانی وجود ندارد.

 

پارتیشن اداری-دوجداره

 

یکی دیگر از مزیت های این نوع پارتیشن نسبت به پارتیشن های تک جداره، وجود عایق صوتی قوی تر است و برای همین ویژگی، بسیاری از آموزشگاه برتر کشور از پارتیشن های دوجداره استفاده می کنند تا صداهای بیرونی مزاحم کلاس های آموزشی نشوند.

البته پارتیشن های دوجداره نیز انواع مختلفی دارند، اعم از: پرده دار، بی پرده، فول ام دی اف، با پروفیل آلومینیوم وغیره.

پارتیشن های شیشه ای

نوع دیگری از  پارتیشن ها، پارتیشن های شیشه ای است. معمولاً این نوع پارتیشن، تماماً شیشه است و اغلب برای محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد، چون فضای کمتری را اشغال می کند.

در پارتیشن های شیشه ای از دو نوع شیشه استفاده می شود: مات و شفاف که بر اساس نیاز مشتریان و به صورت دلخواه انتخاب می شود.

نمونه ای از پارتیشن های شیشه ای:

 

پارتیشن شیشه ای

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید و مقاله خصوصیات و کاربرد پارتیشن های شیشه ای را مطالعه فرمایید.

هدف ما فقط تقسیم بندی نیست!

بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ که در دفترکار خود فضای خالی زیادی دارند، لزومی برای تقسیم بندی این فضا نمی بینند.

در صورتی که باید به این نکته توجه داشته باشیم که هدف ما صرفاً تقسیم بندی نیست. بلکه ما قصد داریم با استفاده از پارتیشن بندی محیط کار، راندمان فردی کارکنان را افزایش دهیم. زمانی که هر کارمند اتاق مخصوص خود را داشته باشد ناخودآگاه طیف بیشتری از انضباط شخصی (Self Discipline) را در کار خود پیاده سازی می کند.

از طرفی پارتیشن بندی در محل کار باعث می شود، وضعیت پرستیژ کاری در شرکت بهبود پیدا کند و مشتریان حس اطمینان بیشتری نسبت به ما داشته باشند.

برای کسب اطلاع بیشتر، پیشنهاد می شود مقاله انواع پارتیشن بندی و کاربرد های آن را مطالعه کنید.

انتخاب پارتیشن بر اساس هدف

قبل از این که به سراغ انتخاب و سفارش پارتیشن برویم، باید با توجه به حوزه فعالیت و نیاز کاری خود پارتیشن ها را انتخاب کنیم.

در زیر چند مثال در رابطه با این حوزه برای شما آورده شده است:

ممکن است شما یک آموزشگاه داشته باشید و با استفاده از پارتیشن ها بخواهید یک فضای بزرگ را به چهار کلاس درس تقسیم کنید. در این صورت پارتیشن های تک جداره شاید نتوانند نیاز شما را به طور کامل پوشش دهند و می باید از پارتیشن های دوجداره استفاده کنید که عایق صدا باشد و در برگزاری همزمان کلاس ها، کمترین تداخل ممکن رخ دهد.

یا اگر شما یک دفتر کوچک دارید و خواسته شما این است که در بهینه ترین حالت ممکن از فضا استفاده شود، می توانید از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید. و اگر می خواهید از اتاق مدیریت، به کلیه ی قسمت های شرکت خود احاطه داشته باشید و نحوه کار کردن همکاران خود را نظارت کنید، می توانید از پارتیشن های تمام شیشه ای شفاف استفاده کنید و اگر خواسته شما غیر از این است، می توانید از پارتیشن های تمام شیشه ای مات استفاده کنید.

برای انتخاب یک پارتیشن مناسب مقاله آشنایی با پارتیشن‌ها و انواع آن‌ها می تواند خیلی مفید باشد .

پارتیشن شیشه ای

 

یا حتی اگر می خواهید در شرکت خود عایق صدا داشته باشید و علاوه بر آن، نحوه انجام کار همکاران خود را هم مورد بررسی قرار دهید، بهتر است از پارتیشن های دوجداره شیشه ای پرده دار استفاده کنید.

و یا این که اگر قسمت هایی از منزل خود را می خواهید از هم جدا کنید، می توانید از پارتیشن های خانگی استفاده کنید. پارتیشن های خانگی عموماً دو نوع هستند: ثابت و تاشو. مشخصاً بسته به نیاز خود می توانیم از هر کدام استفاده کنیم. به عنوان مثال: اگر قصد دارید برای مدتی کوتاه اتاق نشیمن و فضای خواب جدا کنید، بهتر است از پارتیشن های کشویی یا تاشو استفاده کنید (این نوع پارتیشن در زیباسازی فضای منزل می تواند تأثیر شگفت انگیزی داشته باشد)که به راحتی می توانید آن را نصب و یا جا به جا نمایید. در غیر این صورت می توانید از پارتیشن های ثابت و دائمی استفاده کنید که برای نصب و جا به جایی حتماً باید به متخصص واگذار شود.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص پارتیشن های خانگی مقاله پارتیشن های خانگی و مزایای آنها را مطالعه کنید .

روانشناسی رنگ در انتخاب پارتیشن

یکی دیگر از چیزهایی که در انتخاب پارتیشن مناسب می تواند به ما کمک بسیاری کند، آشنایی با روانشناسی رنگ هاست.

به طور کلی رنگ ها به چهار دسته تقسیم می شوند: سرد، گرم، خنثی و مرکب.

  • رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی، زرد، طلایی
  • رنگ های سرد مثل: آبی، فیروزه ای، سبز
  • رنگ های خنثی مثل: قهوه ای، سیاه، سفید
  • رنگ های مرکب مثل: ارغوانی، گلبهی، بنفش

رنگ ها و پارتیشن

 

رنگ های سرد به طور کلی برای فضاهایی استفاده می شوند که افراد در آن مکان نیاز به آرامش دارند. رنگ های گرم اغلب برای جاهایی به کار می روند که در آنجا قصد ایجاد حس هیجان، خشم و عشق شدید را داریم.

رنگ های خنثی معمولاً در کنار رنگ های سرد و گرم خود را نشان می دهند.

و رنگ های مرکب نیز ترکیبی از خاصیت سردی و گرمی رنگ ها را دارند. کمی مهیج و قدری هم آرامش را نشان می دهند.

اکنون تصمیم با شماست که بسته به فضایی که در اختیار دارید، رنگ مناسب با آن را انتخاب کرده و پارتیشنی سفارش دهید که مکمل اجزای دیگر محیط شما باشد.

جمع بندی مقاله:

در این مطلب سعی شد روش هایی ارائه گردد تا شما کاربر گرامی بتوانید یک پارتیشن مناسب برای محل مورد نظر خود انتخاب کنید.

سپاس از این که این مطلب آموزشی را تا پایان دنبال کردید. تا آموزش بعدی خدانگهدار شما...

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-آرکاپارتیشن