اهمیت وجود پارتیشن در محل کار

سلام و درود فراوان خدمت شما همراهان همیشگی سایت آرکا پارتیشن امیدوارم هرجا که هستید، همواره پرانرژی باشید. در این آموزش قصد داریم درباره اهمیت وجود پارتیشن در محل کار صحبت کنیم و این که استفاده از یک پارتیشن مناسب در محل کار ما چگونه می تواند وضعیت کسب و کار ما را بهبود ببخشد.

پارتیشن زیبا و اثر هاله ای

در علوم انسانی یک مفهوم بسیار مهم و کاربردی وجود دارد تحت عنوان اثر هاله ای که باید به آن توجه ویژه داشت.

به طور کلی این مفهوم می گوید: افراد معمولاً صفات بد و خوب را تعمیم می دهند.

یعنی اگر فرد مقابل ما ظاهری آراسته و جذاب داشته باشد، ناخودآگاه ما نمی تواند باور کند که این فرد بداخلاق است و می گوید: اصلاً به ظاهرش نمیاد کند ذهن باشه و حتماً باهوشه! یا این که می گوید: امکان نداره با این ظاهر بد اخلاق باشه و احتمالاً صدای رسا و جذابی هم داره!

البته عکس این داستان هم متداول است و ممکن است فردی با لباس های پاره و نامرتب، جلوی ما ظاهر شود و ما آن فرد را خیلی جدی نگیریم. در این صورت ناخودآگاه ما احساس می کند که این فرد، انسان ارزشمندی نیست. اما ممکن است این فرد یک جراح حرفه ای مغز و اعصاب باشد و آن زمان که ما او را دیدیم، دچار یک حادثه شده باشد. اما باز هم ناخودآگاه ما اینگونه قضاوت می کند.

 

پارتیشن-اهمیت وجود پارتیشن در محیط کار

 

این قضاوت فقط در مورد انسان ها انجام نمی شود، بلکه در محل کار هم این اتفاق خواهد افتاد. تصور کنید برای دریافت خدمات طراحی سایت به یک شرکت مراجعه می کنید و آن شرکت به طور منظم پارتیشن بندی شده است و زمانی که وارد می شوید، یک نفر به استقبال شما می آید و شما را راهنمایی می کند. در این صورت احساس می کنید این شرکت در کار خود بسیار حرفه ای است.

سوال: مگر شما حرفه ای بودن طراحی سایت این شرکت را دیده اید؟ پس چرا احساس می کنید این شرکت بسیار حرفه ای است؟

جواب: این قدرت اثر هاله ای است.

 

اهمیت وجود پارتیشن در محیط کار

 

ما می توانیم با استفاده از پارتیشن های زیبا و مدرن این حس را به مشتریان و مراجعین القا کنیم که شرکت ما در کار خود بهترین است و از این طریق می توانیم سود قابل توجهی کسب کرده و پروژه ها را با مبالغ بالاتر دریافت کنیم.

نرخ متقاعد سازی از نظر ارسطو

در این بخش قصد داریم نرخ متقاعدسازی از نظر ارسطو را با هم بررسی کنیم. اگر ما توانایی متقاعدسازی مشتریان را داشته باشیم به راحتی می توانیم سود قابل توجهی کسب کنیم. اما اگر به این مهارت ضروری آگاه نباشیم، بدون هیچ تردیدی فرصت های بسیاری را از دست خواهیم داد.

از نظر ارسطو اغلب انسان ها بر اساس احساس خود تصمیم می گیرند و فکر می کنند که تصمیم های منطقی گرفته اند. به عنوان مثال: همه ما می دانیم سیگار برای سلامتی مضر است اما با خوشحالی استعمال می کنیم و یا این که همه می دانیم نوشابه گازدار مضر است اما مصرف می کنیم. این نوع تصمیم ها کاملاً احساسی هستند. بنابراین اگر ما بتوانیم حس خوبی به مشتریان القا کنیم، تقریباً می توانیم امیدوار باشیم که آن فرد متقاعد خواهد شد.

طبق نظر ارسطو نرخ متقاعد سازی به صورت زیر است (باتوجه به تصویر زیر):

پارتیشن-اهمیت وجود پارتیشن در محیط کار

 

بنابراین اگر مخاطبان ما حس خوبی از حضور در شرکت ما داشته باشند 65 درصد راه متقاعدسازی را پیموده ایم و اگر برای کیفیت کار خود چند دلیل منطقی نیز بیاوریم 25 درصد دیگر از نرخ متقاعدسازی را از آن خود کردیم و در پایان اگر پیشنهاد ما با عرف منافاتی نداشته باشد، به راحتی فرد را متقاعد کرده ایم.

با استفاده از انواع پارتیشن های شیشه ای و اداری بسیار زیبا می توانیم نرخ متقاعدسازی مراجعین را به طرز شگفت آوری افزایش دهیم.

در محیط کار اگر از پارتیشن های زیبا، مدرن و جذاب استفاده شود، مخاطب از بودن در دفتر کار ما لذت می برد و همین امر باعث می شود نرخ تبدیل یا Convertion Rate ما افزایش یابد.

بهینه سازی فضاهای بزرگ با پارتیشن

در بسیاری از شرکت ها و محیط های اداری فضاهای بسیار عظیم وجود دارد که اغلب افراد به دلیل عدم آگاهی، بالاجبار به صورت Open Office به کار خود ادامه می دهند. در صورتی که می توان آن ها را به بخش های کوچک تری تقسیم کرد. این کار باعث می شود نظم خاصی در محیط کار ایجاد می شود و هر یک از کارکنان می توانند یک اتاق جداگانه و اختصاصی داشته باشند تا جلسات مهم و بعضاً محرمانه را در اتاق خود برگزار کنند.

همچنین اغلب پارتیشن ها را می توان به راحتی و به سرعت جا به جا کرد و چیدمان دفتر را تغییر داد که این امکان بسیار هیجان انگیز است.

جلوگیری از تجمع بی رویه کارکنان با استفاده از پارتیشن

مدیران بسیاری از تجمع بی رویه کارمندان خود در فضای شرکت ناراحت هستند و در اغلب مواقع نمی دادند که چگونه باید این مسئله را حل کنند.

 

پارتیشن اداری در محیط کار

 

زمانی که شما یک فضای بزرگ و خالی در شرکت خود داشته باشید، احتمال این که کارمندان در این فضا تجمع کنند، بسیار زیاد می شود. اما اگر بخش قابل توجهی از این فضا را با استفاده از پارتیشن، به چند اتاق اداری تبدیل کنید. احتمال تجمع در فضای باقی مانده تقریباً به صفر میل می کند!

بنابراین با بهره گیری از پارتیشن ها می توان این مسئله را به راحتی حل کرد.

پارتیشن زیبا و ایجاد حس نشاط و انگیزه در پرسنل

افزایش بهره وری فردی و سازمانی و در نهایت باعث افزایش فروش شرکت می شود.

مسئله ای که بسیاری از مدیران موفق با آن مواجه هستند این است که از بی انگیزه بودن کارکنان گله مند هستند و از وضعیت کاری پرسنل رضایت چندانی ندارند. عکس این مورد نیز صادق است. یعنی کارمندان شرکت هم رضایت شغلی ندارند.

برای زیباسازی محیط کاری می توان از انواع پارتیشن های دکوراتیو استفاده کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پارتیشن های دکوراتیو به مقاله انواع پارتیشن های دکوراتیو در منزل و محیط کار  مراجعه فرمایید .

 

یک جمله معروف:

 

پارتیشن در محل کار

 

در صورتی که با استفاده از پارتیشن های شیشه ای و زیبا می توان محیط کار را به یک فضای انگیزاننده تبدیل کرد و کارمندان از بودن در دفتر کار حس خوبی داشته باشند.

با پارتیشن بندی محل کار می توانیم از فضاهای خالی نهایت بهره را ببریم (به عنوان مثال: با استفاده از پارتیشن بندی می توانیم حریم خصوصی کارمندان را حفظ کرده و برای هر کدام از آن ها یک فضای مجزا تدارک ببینیم)و این کار باعث می شود راندمان فردی کارکنان به طرز اعجاب آوری افزایش یابد.

 

فضای شرکت ما بزرگ نیست!

ممکن است فضای کاری شما آنقدر بزرگ نباشد که بتوانید برای همه همکاران خود اتاق های مجزا بسازید. در این صورت بهترین انتخاب، پارتیشن های شیشه ای است. این نوع پارتیشن ها اگر اصولی پیاده سازی شوند، علاوه بر ظاهر زیبا و هیجان انگیزی که دارند، فضای کمتری نیز اشغال می کنند.همچنین میتوانید از پارتیشن های دوجداره شیشه ای استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی و استحکام ، در مقابل صدا نیز مقاوم باشد .

سپاس که در این مطلب هم تا پایان همراه ما بودید. شاد و پرانرژی باشید...

به اشتراک بگذارید: B D C V
partition-اهمیت-وجود-پارتیشن