با پارتیشن اداری و خانگی ام دی اف (MDF) بیشتر آشنا شویم

در این مقاله سعی داریم تا با یکی از مهمترین و محبوب ترین پارتیشن های اداری یا خانگی، پارتیشن ام دی اف بیشتر آشنا شویم . اگر جنس پارتیشن ام دی اف را با دیگر انواع پارتیشن های اداری یا پارتیشن های خانگی مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که پارتیشن های ام دی اف، سطوحی صاف و حالتی صیقلی و روکشهای زیبایی دارند و با اینکه وزن این نوع پارتیشن ها کم است، اما از استحکام بسیار خوبی برخوردار بوده و عمر بالایی دارند .

 از آنجا که چوب معمولی در برابر آتش و گرما مقاوت خوبی ندارد ، زود چین می خورد و کج و معوج می شود ، به راحتی لک بر می‌دارد ، در مقابل حشرات و قارچ مقاومت کمی دارد ، یا حتی به راحتی خراشیده می شود و بسیار سنگین هم است ، از پارتیشن تک جداره ام دی اف یا پارتیشن دو جداره ی ام دی اف می توان به عنوان جایگزینِ چوب ، استفاده کرد ، که معایب چوب را ندارد . زیرا که اولا پارتیشن اداری دوجداره ام دی اف یا پارتیشن اداری تک جداره ام دی اف سبک تر از چوب است و در ثانی در زمان ساخت پارتیشن اداری ام دی اف ، برای محافظت در برابر رطوبت ، دور پارتیشن های ام دی اف به صورت کامل با نوار پی وی سی عایق می شود. بنابراین حُسن پارتیشن  اداری ام دی اف در این است که میزان مقاوت آن در برابر شرایط تغییرات محیطی مانند آب ، آتش ، سرما ، قارچ و حشرات ، رطوبت و غیره بالاست ، به همین دلیل در پارتیشن بندی اداری ، گزینه خوبی در اداره یا شرکت شما محسوب می‌شود .

 یکی دیگر از خصوصیات جالب و کاربردی پارتیشن ام دی اف این است که از آنجا که پارتیشن ام دی اف از حالت انعطاف پذیری در نصب و چینش برخوردار است ، شما می توانید در هر زمانی که دوست دارید در اداره یا خانه ی خود و همراهی یک تیم حرفه ای، مکان، حالت و وضعیت پارتیشن ام دی اف را تغییر و دوباره نصب کنید. همچنین باید بدانید که با در نظر گرفتن شرایط و میزان نور محیطی، می توانید از شیشه های مات و یا ساده در پارتیشن بندی خانگی یا پارتیشن بندی ادارای ام دی اف استفاده نمایید.

در مقاله راهکار های بهبود دکوراسیون اداری ، استفاده از پارتیشن در دکوراسیون اداری بررسی شده است .

پارتیشن اداری یا پارتیشن خانگی ام دی اف در دو نوع تک جداره و دو جداره مورد استفاده است. مزیت دیگر پارتیشن ام دی اف نسبت به سایر پارتیشن ها این است که تنوع رنگ و طرح در پارتیشن اداری یا پارتیشن خانگی ام دی اف، بسیار زیاد است، شما می‌توانید رنگ و طرح این پارتیشن را با دکوراسیون خانه، اداره یا شرکت خود اعم از مبل، جاکفشی، کمد دیواری و غیره هماهنگ نمایید . پارتیشن ام دی اف، به غیر از تنوع بسیار رنگ، در ارتفاع نیز حالت های مختلفی دارد . بنابراین می‌توانید با توجه به نیاز شخصی در اداره یا منزل، از پارتیشن اداری یا پارتیشن خانگی ام دی اف به شکل کوتاه، بلند و بسیار بلند تا سقف محل استفاده نمایید .

از دیگر خوبی های پارتیشن های ام دی اف این است که بسیاری از مراحل ساخت و تولید پارتیشن تک جداره یا پارتیشن دوجداره‌ ام دی اف از قبل با دقت بسیار و کیفیت بالا طراحی شده و مراحل ساخت آن در کارخانه انجام می‌شود، بنابراین به میزان قابل توجهی در زمان شما صرفه جویی شده و سرعت و تمیز بودن در نصب پارتیشن های اداری یا خانگی ام دی اف، بسیار بالا می‌رود .

مقاله پیشنهادی : تفاوت پارتیشن های دوجداره و تک جداره

از جمله خصوصیات دیگر پارتیشن خانگی یا اداری ام دی اف، مقاوت بسیار خوب در برابر آلودگی صوتی یا صدا است . این پارتیشن علاوه بر زیبایی و حالت شیک و مدرنی که دارد ، بسیار مقرون به صرفه نیز به نظر می‌رسد. توجه داشته باشید که نوع متریال ام دی اف ، دقت در طراحی ، ترکیب رنگ ها، دقت در اندازه گیری ، محاسبات و ابعاد، نحوه ی اتصالات و کنترل دقیق بر کیفیت نهایی کار ، در پارتیشن بندی اداری یا پارتیشن بندی خانگی ام دی اف ، بسیار حساس و مهم است. بنابراین برای اجرای پارتیشن اداری یا خانگی ام دی اف نیازمند طراحان حرفه ای خواهید بود.

اگر تصمیم به پارتیشن بندی تک جداره یا دو جداره ام دی اف با کیفیت دارید ، همین امروز می‌ توانید پس از بررسی و مشورت با گروه حرفه ای آرکا پارتیشن، با صرف هزینه ای معقول به کار خود در اداره، شرکت یا خانه، آرامش و نظم بیشتری بدهید .

مقاله پیشنهادی : تاریخچه پارتیشن

 

پارتیشن اداری و انواع آن در طرح ها و رنگ های متنوع

سیستم جدا کننده کاذب که کاربرد فراوانی در فضاهای اداری خواهد داشت پارتیشن نام دارد. به‌طور کل به مجموعه تجهیزاتی که برای جداسازی محیط‌های داخلی طراحی می‌شود و سبب ایجاد نظم در فضای محدود موجود می‌شود پارتیشن گویند. در این مقاله راجع به انواع پارتیشن‌های اداری و تنوع و کارایی آنها صحبت خواهیم کرد.

پارتیشن نوعی از محصول جداکننده کاذب میباشد که کارایی آن در فضاهای اداری بخوبی قابل مشاهده است.پارتیشن مناسب میتواند در زیبایی دکوراسیون محیط داخلی نیز موثر باشد.

پارتیشن

 

پارتیشن اداری و کاربرد آن

با بهره گیری از انواع پارتیشن های ارائه شده می‌توانید فضاهایی چند کاربره با قابلیت‌های متفاوت ایجاد کنید. بطوریکه هر بخش مختص کارمندانی باشد که باید در ارتباط با یک هدف در تعامل باشند. برخی کاربردهای تعریف شده برای پارتیشن اداری به شرح زیر است:

  1. جدا کردن فضای ورودی ادارات از دیگر بخش‌ها
  2. تفکیک بخش مدیریت و منشی از محل تردد عمومی
  3. پوشاندن دیوارهای کج یا ستون‌هایی که زیبایی دکوراسیون محیط را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

مقاله پیشنهادی : پارتیشن های اداری و مزایای آنها

در ادامه باید بدانید که پارتیشن عاملی مهم در طراحی داخلی ساختمان‌های اداری بشمار می‌آید و علل آن عبارتند از: تنوع در رنگ، تنوع در طرح، تنوع در اندازه و ارتفا, تعیین نوع کاربری فضا و میزان شفافیت داخلی و ...

پارتیشن

پارتیشن در طرح‌های مدرن و سنتی

طرح سنتی ارائه شده برای پارتیشن‌ها اغلب یک چهار دیواری محصور شده است که هر بخش از فضای تعیین شده را در برمیگیرد. امروزه با تغییر سبک زندگی و گرایش به سمت زندگی مدرن وجود این چهار دیواری دیگر یک قانون محسوب نمی‌شود و تمایل افراد برای نقض یک قانون قدیمی افزایش یافته است. چهار دیواری دیگر در قالب یک چهارچوب خاص مطرح نمی‌گردد، این همان طرح مدرن پارتیشن‌های امروزی ست که در ادامه بیشتر راجع به آنها خواهید خواند. عوامل مهم در طراحی مدرن امروزی به شرح زیر است:

  1. انعطاف پذیر بودن سبک معماری و طراحی داخلی فضا
  2. جریان سیال انرژی و صدا

که عمل به دو مورد ذکر شده سبب ایجاد یک پارتیشن بندی شناور می‌گردد. پارتیشن بندی شناور سهولت نظارت مدیریت بر امور کلیه بخش‌ها را به همراه خواهد داشت.

طراحی باز در پارتیشن‌های اداری

پارتیشن بندی شناور در فضای اداری نتیجه طراحی باز پارتیشن‌ها می‌باشد. در این نوع از طراحی ارتباط فضایی همه بخش‌ها مورد توجه قرار گرفته است و در پیاده سازی عناصر معماری نیز سعی بر حفظ این ارتباط به صورتی کاملاً تعاملی بوده است. در اجرای طرح پارتیشن بندی شناور اغلب از پارتیشن‌های دارای ارتفاع کم استفاده می‌شود که علاوه بر ایجاد حرفه‌ای یک تعامل چند طرفه نظم فضای اداری نیز حفظ خواهد شد. مدیریت هر بخش می‌تواند نظارت مستقیمی بر عملکرد کارمندان زیر نظر خود داشته باشد. میزان محدودیت و حریم شخصی هر فرد نیز با توجه به درخواست مشتری تعیین می‌گردد البته ناگفته نماند که مدیر هر اداره می‌تواند با تعیین یک جداره پارتیشن کوتاه نیز محدوده کار هر کارمند را مشخص کند، بخصوص در مواردی که افراد در یک ردیف از میزی با طول زیاد در حال فعالیت هستند.

پارتیشن اداری

طراحی بسته در پارتیشن اداری

ایتفاده از طراحی بسته پارتیشن مربوط به زمان‌های دور است، زمان‌هایی که چهار چوب‌ها قوانین تعیین کننده هر فضا بودند، در اینجا شما شاهد خصوصی شدن بیشتر فضاها و همچنین ایجاد اتاق‌های متنوع با دیوارهای بلند خواهید بود. کارمندان هر بخش در اتاقی مشخص بسته به سمت شغلی خود اقامت خواهند کرد، اتاق‌هایی که دارای متراژهای گوناگون و طراحی‌های دکوراتیو متفاوت است. این نوع از طراحی برای کارمندانی که باید بخش زیادی از زمان خود را در اداره بگذرانند خسته کننده است اما برای اداراتی که مباحث امنیتی در آنجا حرف اول را میزند بسیار مناسب است.

مقاله پیشنهادی : پارتیشن های خانگی و مزایای آنها

 

پارتیشن

نوعی از پارتیشن تک جداره

پارتشنی که راجع به آن صحبت خواهیم کرد، پارتشینی از جنس آلومینیوم با قاب‌های از جنس ام دی اف است، دیگر متریال بکار رفته در ساخت آن نیز شیشه است. ابعاد و اتفاع آن بنابر نظر مشتری تعیین خواهد شد. این نوع از پارتیشن انعطاف پذیری بالایی دارد بطوریکه می‌توان برای ساخت هر ارتفاعی از آن بهره گرفت اما برای بخش‌هایی چون درب‌های ورودی ادارات ارتفاع 200 متر به بالا توصیه می‌شود. قاب این پارتیشن‌ها از متریالی ساخته می‌شوند که به‌راحتی بتوان تجهیزات و قفل‌ها را در آن تعبیه کرد. شیشه‌های آن از جنس سند بلاست یا سند بلاست راه مات و با ضخامت 4 میلیمتر می‌باشد. از مزیت‌های قابل توجه این نوع از پارتیشن می‌توان به ارزان بودن قیمت، سهولت در حمل و نقل و سبک بودن آن اشاره کرد.

اطلاعاتی درباره پارتیشن دو جداره

این نوع از پارتیشن امکان جابجایی صدا و انرژی در محیط را کاهش می‌دهد. نکته مهم در اجرای آنها این است که باید به طوری اجرا شوند که قابلیت جداسازی داشته باشند تا هنگام خرابی بتوانند به سرعت از یکدیگر تفکیک و تعمیر گردند. انواع پارتیشن دو جداره عبارتند از پارتیشن دو جداره با پرده کرکره‌ای، پارتیشن دو جداره با شیشه سند بلاست، پارتیشن دو جداره با شیشه سند بلاست راه راه، پارتیشن دو جداره با شیشه ساده و در نهایت پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف.

قطر دیواره این نوع از پارتیشن بین 10 الی 13.2 سانتی متر است. میزان ارتفاع آن نیز به سه دسته کلی کوتاه، نیمه بلند و بلند تقسیم می‌شود. دلایلی که در سبک‌های متنوع پارتیشن بندی مورد توجه قرار می‌گیرد عبارتند از: تهیه هوای محیط اطراف، میزان تبادل صدا و ارتفاع مشخص شده برای امنیت دسترسی دیگران. از پارتیشن کم ارتفاع در تعیین حریم برای یک یا چند نفر از افراد می‌باشد در این مورد تهویه هوا به سهولت انجام خواهد شد. در محیط‌هایی که جداسازی فضاهااهمیت بیشتری دارند از پارتیشن‌هایی با ارتفاع نیمه بلند استفاده خواهد شد که تعبیه درب بین بخش‌ها می‌تواند موجب تفکیک فضای اختصاص یافته به هر شخص شود. پارتیشن با ارتفاع بلند نیز تا سقف کشیده خواهند شد و فضاها را به‌طور کامل از یکدیگر جدا خواهند کرد.

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-دوجداره-mdf-اداری