چگونه یک متخصص پارتیشن بندی، محیط شما را متمایز، بزرگ و منحصر به فرد می‌سازد؟

در دوره‌ی کنونی در هر فضایی که قرار داشته‌ باشید، چه خانه باشد و چه محل کار؛ تطبیق شما با محیط بسیار ضروری است. محیطی که در آن ساعت‌های زندگی تان را می‌گذرانید و وقت خود را به اتمام می‌رسانید، می‌بایست صمیمی، راحت، جادار، خاص، امروزی و مدرن باشد. در واقع شما نمی‌توانید با روش‌های قدیمی در جذب مشتری و ایجاد یک محیط خودمانی موفق باشید و یا در خانه‌ای که مکان مناسب برای هر چیزی تعبیه نشده آرامش داشته باشید.

پارتیشن در محیط‌های مختلف به‌عنوان جداسازی فضای محیط موردنظر مورداستفاده قرار می‌گیرد. درواقع  پارتیشن برای مشخص نمودن مرزهای هر ناحیه به‌منظور استفاده مجزا از این مکان‌ها می‌باشدکه امروزه از طرفداران بسیاری برخوردار است.

برای رسیدن به محیطی با ویژگی های فوق، شما باید با روش های روز در دنیای دکوراسیون پیش بروید و از متخصصان حرفه‌ای چون آرکا پارتیشن درخواست کنید تا با در نظر گرفتن شرایط، محیط تان را خاص، متمایز و منحصر به فرد سازند. بنابراین قدم اول انتخاب درست زمان، برنامه ریزی و کمک گرفتن از یک گروه پارتیشن‌بندی حرفه‌ای، با تجربه و با سابقه است.

دومین گامی که شما باید طی کنید، بکارگیری خلاقیت در پارتیشن‌بندی خانگی یا اداری است. ذهن خلاق یک متخصص حرفه‌ای پارتیشن‌بندی، اولویت‌ ها و نیازمندی‌های شما، را در نظر می‌گیرد. ممکن است مکانی در خانه‌ی شما بدون استفاده مانده باشد و یا قسمت‌های پرتی اداره یا شرکت شما، خالی و بی فایده رها شده باشد. یک متخصص پارتیش اداری یا خانگی کاربلد می‌داند که از کدام فضای خانه یا شرکت در چه جهت و برای کدامین منظور استفاده نماید.

از سویی امکان دارد که در نگاه اول چیدمان خانه یا شرکت شما درست به نظر برسد اما در نهایت،کمبود فضا ایجاد شود. دراین صورت می‌بایست با مشورت و بررسی متخصصان پارتیشن‌بندی خانگی و اداری، طرح خانه، شرکت یا اداره از نو ریخته شود و دیوارهایی محرک و غیرمتحرک که تقسیم کننده یا جدا کننده نامیده می‌شوند، در جهت استفاده از فضای مرده و بی فایده بکار گرفته شود. حتی ممکن است، ایده‌هایی به ذهن شما رسیده باشد، اما به نظرتان، فضای کافی برای اجرای آن وجود نداشته است. در این صورت نگران نباشید. تمامی نظرات و ایده‌های قدیمی و جدید خود را با پارتیشن بند در میان بگذارید. گاهی پیش می‌آید که با تقسیم قسمت‌های بزرگ محیط به چندین ناحیه‌ی درست، مشکل خانه، اداره یا شرکت شما حل خواهد شد. بنابراین سومین قدمی که یک پارتیشن بند حرفه‌ای بر می‌دارد، استفاده‌ی هوشمندانه، خاص و خلاقانه از ایده‌های پیشنهادی با توجه به شرایط محیط شماست.

مقاله ایده های خاص در پارتیشن بندی را نیز مطالعه کنید.

از آنجا که پارتیشن های اداری یا خانگی در انواع تکجداره یا دوجداره، چوبی، ام دی اف، پرده ای، آلومینیومی، فلزی، شیشه‌ای و ... هستند، گام اساسی چهارم، درک درست از محیط است. یک پارتیشن بند خانگی یا اداری حرفه ای باید شرایط زندگی، نحوه‌ی کار، انعطاف پذیری، میزان دید، نور، صدا، ماندگاری، کیفیت، سلیقه و روحیه‌ی مشتری و هزاران نکته دیگر را در نظر بگیرد. برای نمونه گاهی پیش می‌آید که یک پارتیشن بند بدون در نظر گرفتن شرایط فوق در خانه یا اداره، پارتیشن بندی چوبی یا ام دی اف انجام می‌دهد، اما مکانی که مشتری دارد نیازمند نور و بزرگتر دیده شدن فضا است. در این صورت بهتر بود تا پارتیشن‌بند، یک پارتیشن‌بندی از جنس مرئی همچون پارتیشن شیشه ای انجام دهد. از این رو نظرات کارشناسان خبره‌ که تجربه کافی در این  زمینه را دارند، بسیار حائز اهمیت است. بنابراین معنای انتخاب درستِ یک گروه حرفه ای که در گام اول به آن اشاره کردیم در اینجا خود را نشان می‌دهد.

گام آخر و بسیار مهم، میزان هزینه، زمان و کنترل بر کیفیت کار در مرحله‌ی اجرا است. خوشبختانه پارتیشن‌بندی اداری یا خانگی، خواه تک جداره باشد و یا دوجداره، هزینه‌ی معقول و مناسبی دارد. شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای منصفانه، تغییرات چشمگیری در محیط ایجاد کنید. مسئله‌ی اساسی و مهمتر، میزان کیفیت کار نهایی، استحکام و مقاوت سازه‌ها است، مخصوصا اگر نوع پارتیشن‌بندی اداری یا خانگی که استفاده می‌کنید، قابلیت جا به جایی و حرکت را داشته باشد. همچنین در تمامی مراحل انجام کار، توجه به زمان و سرعت کار همزمان با کیفیت برتر بسیار حائز اهمیت است و به نوعی احترام به مشتری تلقی می‌گردد.

برای انتخاب یک پارتیشن مناسب میتوانید مقاله چگونه یک پارتیشن مناسب انتخاب کنیم؟ را مطالعه کنید .

مفهوم پارتیشن و پارتیشن بندی چیست؟

پارتیشن و پارتیشن بندی :

پارتیشن‌ بندی در لغت به معنای جداسازی بخش‌های مختلف از یکدیگر می‌باشد. مکان‌های مختلف برای ایجاد فضایی متفاوت و خاص نیازمند تغییراتی در برخی از بخش‌های موجود در خود می‌باشند. برای پیاده‌سازی این‌چنین تغییراتی در برخی موارد استفاده از پارتیشن‌های مختلف می‌تواند چاره‌ساز باشد. درواقع پارتیشن‌ استفاده از چارچوب‌های چوبی و یا شیشه‌ای برای ایجاد فضاهایی مستقل و جدا از بخش‌های دیگر به‌منظور کارایی‌های متفاوت می‌باشد.

 امروزه پارتیشن بندی در تنوع بسیاری در بازارهای ارائه این‌گونه از محصولات یافت می‌شود که افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند با خرید و استفاده از یک طراحی داخلی مناسب به بهره‌برداری از آن‌ها بپردازند. امروزه نسل جدیدی از پارتیشن‌ها در محیط‌های اداری در انواع و ابعاد مختلف استفاده می‌شوند که در ادامه این مبحث بیشتر در رابطه با آن‌ها با شما عزیزان سخن خواهیم گفت.

پارتیشن

کاربرد پارتیشن بندی در محیط‌های مختلف

چارچوب استفاده از پارتیشن در اغلب محیط‌ها و مکان‌ها مختلف کارایی‌های لازم و متفاوت دارد. پارتیشن بندی در واحدهای مسکونی، بیمارستان‌ها، آموزشگاه‌ها و محیط‌های اداری به شکل و شمایلی متفاوت از یکدیگر می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد؛ اما یکی از مکان‌هایی که از چارچوب پارتیشن به‌مراتب شرایط موجود دران مکان بیشترین استفاده را دارد، محیط‌های اداری می‌باشد.

پارتیشن بندی اداری به‌عنوان نسل جدیدی و کارآمد در اغلب شرکت‌ها و مکان‌های اداری به چشم می‌خورد. استفاده ازاین‌گونه پارتیشن‌ها می‌تواند در میزان کارایی کارمندان به دلیل ایجاد فضایی مستقل برای آن‌ها مؤثر واقع شود. شایان‌ذکر است که اغلب در این‌گونه از محیط‌ها از پارتیشن دوجداره و همچنین پارتیشن تک جداره استفاده می‌شود که هریک از این پارتیشن‌ها دارای ویژگی‌های مختص به خود می‌باشند که در ادامه بیشتر با این‌گونه انواع پارتیشن بندی شمارا آشنا خواهیم نمود.

پارتیشن بندی مدرن در شرکت‌ها

امروزه در میان انواع پارتیشن‌هایی که در بازار وجود دارد, سبکی جدیدی از پارتیشن بندی  به نام پارتیشن مدرن برای جدا نمودن بخش‌های مختلف فضا مورداستفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌های مختلفی وجود دارند که بر اساس طراحی و دکوراسیون محیط اداری خود نیازمند استفاده از پارتیشن‌های خاص با سبکی مدرن می‌باشند. ویژگی بارز این‌گونه از پارتیشن‌ها در این است که به این‌گونه از فضاها حالتی کلاسیک و مدرن می‌بخشد و در زیبا نمودن فضا بسیار مؤثر واقع می‌شود.

 استفاده از شیشه به‌عنوان ماده اصلی این‌گونه از پارتیشن‌ها کاملاً در نمای شرکت تأثیرگذار است تاجایی که شفافیت به‌کاررفته در این‌گونه از شیشه‌ها حالتی مدرن را به فضا القا می‌کند. البته از چوب و فلز نیز در اکثر پارتیشن‌های مدرن نیز استفاده می‌شود. پارتیشن‌های مدرن اداری در انواع دوجداره و همچنین تک جداره نیز در بازار یافت می‌شوند که افراد با توجه به رنگ و ساختار آن‌ها می‌توانند اقدام به خرید آن‌ها نمایند.

پارتیشن

پارتیشن‌های اداری عضوی از مجموعه بزرگ پارتیشن و پارتیشن بندی

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، پارتیشن‌ها در انواع مختلفی در مکان‌های متفاوتی کارایی‌های خاصی دارند. پارتیشن محیط اداری، یکی ازاین‌گونه دیوارهای از پیش‌ساخته شده می‌باشد که استفاده از آن در محیط‌های اداری به طرق مختلف می‌تواند مرز بین فضاها را مشخص نماید؛ اما در نمونه‌هایی از پارتیشن‌ها شما گزینه‌های مختلفی از آن‌ها را بر اساس جنس، ابعاد، اندازه و همچنین کیفیت می‌توانید برای محیط اداری خود انتخاب نمایید که می‌توان نمونه‌های همچون پارتیشن شیشه‌ای اداری، پارتیشن چوبی یا ام دی اف اداری و پارتیشن آلومینیومی را نام برد.

البته در نسل جدید پارتیشن‌ها شما نمونه‌هایی از تلفیق چند جنس در یک پارتیشن را در کنار هم مشاهده می‌کنید مانند پارتیشن آلومینیوم و شیشه اداری و چند نمونه دیگر. برای محیط‌های اداری که از پارتیشن‌بندی دران برای جداسازی فضا استفاده می‌شود از عناصر مهم طراحی آرایه‌گری داخلی مانند زیبایی، رنگ و همچنین آسایش و آرامش در کنار پارتیشن بندی اداری نیز استفاده می‌شود.

پارتیشن

 

پارتیشن بندی اداری با استفاده از پارتیشن تک جداره

 

از پارتیشن تک جداره اغلب به نام پارتیشن تک جداره آلومینیومی در میان خریداران آن یاد می‌شود. دلیل آن استفاده از بخش‌های آلومینیوم و جداره‌هایی از جنس چوب یا ام دی اف و همچنین شیشه در این‌گونه از پارتیشن‌ها می‌باشد.

 در مبحث پارتیشن بندی  اداری نکات مهمی را باید در نظر گرفت که یکی از این موارد زیبایی و طراحی آن‌هاست البته می‌بایست در استفاده بهینه از آن‌ها نیز توجه بسیار نمود، مانند استفاده از آلومینیوم در بخش درها و قفل این پارتیشن‌ها و همچنین استفاده از شیشه وام دی اف باضخامت‌های مشخص. نکته مهم در پارتیشن اداری تک جداره استفاده از شیشه‌های با جنس‌های مختلف مات و شفاف می‌باشد که با توجه به سلیقه مشتری این مهم انجام می‌شود. البته نوعی دیگری از پارتیشن‌بندی با استفاده از پارتیشن تک جداره تمام ام دی اف در محیط‌های اداری صورت می‌گیرد.

پارتیشن

پارتیشن بندی اداری با استفاده از پارتیشن دوجداره

پارتیشن بندی در محیط‌های اداری به‌صورت پارتیشن دوجداره صورت می‌گیرد که با توجه به ویژگی‌های این‌گونه از پارتیشن‌ها از کیفیت و کاربرد بالاتری برخوردار هستند. این پارتیشن‌ها نیز به‌مانند پارتیشن‌های تک جداره در انواع مختلفی ازجمله ام دی اف و همچنین آلومینیوم و شیشه نیز یافت می‌شود.

در پارتیشن‌های دوجداره اغلب از ضخامتی در حدود 12 سانتی‌متر استفاده می‌شود. اغلب این دیوارک‌ها دارای ارتفاع متنوع کوتاه و بلند می‌باشند. برای میزان ارتفاع موردنظر در پارتیشن‌ها دوجداره می‌بایست گزینه‌هایی مانند صدا و میزان جریان عبوری هوا را مدنظر گرفت. چراکه سفارش‌دهنده با توجه به موارد گفته‌شده نیازمند این‌گونه از پارتیشن‌ها می‌باشد. پارتیشن‌های دوجداره به‌عنوان گزینه مناسبی برای جلوگیری از عبور صدا در بخش‌های مختلف محیط اداری به‌منظور تمرکز بالای کارکنان تلقی می‌شوند.

پارتیشن

نکاتی در رابطه با مبحث پارتیشن و پارتیشن‌بندی

  • پارتیشن درواقع به‌منظور جداسازی فضاهای مختلف در مکان‌های گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد. این‌گونه از دیوارک‌ها می‌توانند به‌صورت ثابت و یا قابل حرکت تولید شوند.
  • پارتیشن و پارتیشن‌بندی در محیط اداری بیشتر موردتوجه صاحبان این‌گونه از محیط‌ها قرار می‌گیرد. البته مکان‌های دیگر مانند منازل نیز می‌توانند به‌صورت تزئینی ازاین‌گونه پارتیشن‌ها استفاده نمایند.
  • پارتیشن‌های دوجداره عایق صدا و جریان هوا محسوب می‌شوند و به‌مراتب استفاده و کارایی بیشتری از پارتیشن تک جداره دارند.
  • پارتیشن‌ها چه دوجداره و یا تک جداره در دو نوع ام دی اف یا آلومینیوم و شیشه در بازار یافت می‌شوند.
  • پارتیشن‌های محیط اداری می‌توانند با استفاده از آرایه‌گری داخلی به محیط موردنظر جذابیت خاصی ببخشند.
  • رنگ، جنس و همچنین کیفیت در پارتیشن‌ها گزینه‌های مهم در خرید آن‌ها است.
  • پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای اغلب به‌صورت مدرن در برخی محیط‌های اداری مورداستفاده قرار می‌گیرند که عنصر اصلی در آن‌ها شیشه و آلومینیوم می‌باشد.

گروه پارتیشن‌بندی آرکا با متخصصان حرفه ای و با سابقه مفتخر است تا در تمامی این پنج گام، لحظه به لحظه با بهترین کیفیت و کمترین هزینه در محل زندگی یا کار شما درکنارتان باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پارتیشن‌ها، شما می‌توانید به مقاله "خصوصیات و کاربرد پارتیشن های شیشه ای" مراجعه کنید.

 

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-بندی-محیط-آرکاپارتیشن