پارتیشن های اداری و مزایای آنها

  • از محل بی روح کار خود خسته شده اید؟
  • فضای شخصی و خصوصی شما بسیار کم است؟
  • اتاق کار شما نامرتب و به هم ریخته است؟
  • آنقدر فضای اداره بهم ریخته و پر سر و صداست که نمی‌توانید بر روی کار خود تمرکز کنید؟
  • شرکتی دارید که تمامی میزهای کارکنان روبروی هم و به هم چسبیده است و فضای داخلی و خصوصی وجود ندارد؟
  • شاید هم از آن دسته افرادی باشید که در حال خرید مکانی اداری با بودجه ای معقول هستید اما با خود فکر می‌کنید که در این مکان‌های کوچک، نمی‌توان به راحتی رفت و آمد کرد و یا چندین کارمند استخدام کرد.

   در این صورت حتما باید به فکر یک راه حل امروزی، جدی، خلاقانه و جدید باشید. در واقع باید از طریق یک متخصص حرفه ای، با استفاده از تقسیم کننده یا جداکننده‌ هایی که پارتیشن نامیده می‌شوند، رنگ تازه ای به محیط کاری خود بدهید و شرکت یا اداره‌ی خود را از سایرین متمایز کنید. مهم نیست کار شما در چه زمینه ای است. در دنیای تجارت امروز، نقش و تاثیر پارتیشن ها در سازماندهی و ایجاد بازدهی بیشتر در محل کار غیر قابل انکار است.

   فکر خود را عوض کنید و به جای خریدن یک فضای بزرگ و صرف هزینه گزاف اجاره، مکانی کوچک با هزینه‌ای منطقی تر پیدا کنید و برای حل مشکل بی نظمی و ایجاد فضای خصوصی بیشتر در محل کار خود از پارتیشن های اداری استفاده کنید. دیگر آن دوره که اداره ها یا شرکت ها اتاق های بزرگ داشتند تمام شده است. با وجود پارتیشن های اداری،  فضاهای کوچک امروز بسیار کارآمدتر از فضای بزرگ در قدیم شده اند.

یکی از فضاهایی که استفاده از پارتیشن در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، محیط های اداری است. استفاده از پارتیشن اداری در بسیاری از محیط های کاری علاوه بر کاهش هزینه ها برای تقسیم بندی فضا، جلوه ای مدرن و شیک را به محیط داده است که البته کارایی های دیگری نیز دارد.

در مقاله اهمیت وجود پارتیشن در محل کار میتوانید به لزوم استفاده از پارتیشن در محیط کاری پی ببرید .

  حتی اگر فضای شرکت و یا اداره شما بسیار بزرگ باشد، تقسیم فضاهای داخلی بسیار اهمیت دارد. شاید بخواهید در اتاق های بزرگ اداره، چندین کارمند کار کنند و یا در قسمت حال، اتاقک های کوچکی درست کنید و یا میز منشی خود را به دفتر خود نزدیک و یا دور کنید. حتی می‌توانید با یک طرح جدید، مدرن و خلاقانه، فضای بیشتر و خصوصی تری برای ارباب رجوع قائل شوید و با یک پارتیشن ام دی اف به راحتی فضایی برای یک مبل زیبا و کتابخانه جادار اختصاص دهید.

لزومی ندارد با استرس و عدم تمرکز روز کاری خود را به پایان برسانید و در موقع ورود و خروج مشتری به سمت میز همکارتان، احساس ناراحتی کنید. می‌توانید با پارتیشن های اداری فضای شخصی برای خود و همکاران ایجاد کنید. تصمیم درستی بگیرید و با ایجاد یک پارتیشن بندی حرفه‌ای اداری، هر گوشه از مکان را برای کاری مناسب در نظر بگیرید و کمبود فضا را جبران کنید.

 این پارتیشن های جادویی در انواع مختلفی هستند، تک جداره یا دو جداره که می‌توانید با بررسی و مشورت با یک مشاور حرفه ای، نوع آن را انتخاب و نصب کنید. همچنین می‌توانید با توجه سلیقه و هماهنگی هارمونی با محیط کار، آن ها را در رنگ های متفاوت سفارش دهید و دکور شرکت و اداره خود را به شکل بهتری تغییر دهید.

 باید بدانید که جنس پارتیشن ‌ها در میزان صدا، نور و ... بسیار اهمیت دارد. انواع جنس پارتیشن های اداری عبارت اند از: ام دی اف، چوب، شیشه، فلز، آلومینیوم، پرده و غیره. مزیت پارتیشن های اداری این است که شما می‌توانید از این جداکننده ها یا تقسیم‌کننده ها در هر ناحیه یا قسمت از شرکت به طور دائمی و یا موقت استفاده نمایید و محل پارتیشن ها را در صورت لزوم جا به جا کنید. صرف نظر از زیبایی دکوراسیون، بهینه سازی فضا، کاربردی بودن، این پارتیشن ها قیمت های مناسب و معقولی دارند که با توجه به ابعاد و جنس و تک جداره و دو جداره بودن آنها تغییر می‌کنند.

مقاله ای در خصوص پارتیشن شیشه ای :خصوصیات و کاربرد پارتیشن های شیشه ای

فراموش نکنید، علاوه بر تک جداره یا دوجداره بودن، طرح مناسب و جنس که باید با کیفیت باشد، ارتفاع و ابعاد پارتیشن ها و نحوه‌ی چینش و قرارگیری آنها در میزان نور و بزرگی فضا بسیار اهمیت دارد. اگر کار را به متخصصین حرفه‌ای آرکا پارتیشن بسپارید، شرایط محیطی، صدا، نور و میزان فضای شما را کامل و دقیق در نظر می‌گیرند و می‌توانند با توجه به نیازهای شما بهترین نتیجه را در محل کارتان ایجاد کنند.

در نتیجه با پارتیشن بندی اداری، میزان فضای داخلی و خصوصی کارمندان حفظ می‌شود، میزان کارآمدی، زیبایی و راحتی بالا می‌رود و با صرف هزینه‌ی بسیار معقول، کارمندان اداره با انرژی بیشتر و کمتر شدن اتلاف وقت در نظم و آرامش به کار مشغول خواهند شد.

طراحی انواع پارتیشن بندی اداری 

امروزه در فضاهای اداری سعی بر این است که  بتوان با استفاده از سریع ترین راه ها محیطی شیک و زیبا  را به وجود آورد، همچنین فضاسازی در محیط کار و ایجاد فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی در بخش مختلف یک محیط اداری نقش بسزایی در بهبود کار کارکنان و جذب مشتری می تواند، داشته باشد. از بین تمام جدا کننده های کاذب در فضاهای اداری می توان به پارتیشن بندی اداری اشاره کرد که معمولا  موجب نظم بخشیدن و زیبا سازی فضای اداری می شود. پارتیشن بندی اداری انواع گوناگونی را شامل می شود  و به علت داشتن تنوع در رنگ و اندازه می تواند در فضاسازی محیط کار بسیار خوب و بهینه عمل کند. در طراحی پارتیشن بندی اداری به دو نوع پارتیشن بندی اشاره می شود:

1. پارتیشن بندی اداری تک جداره

2. پارتیشن بندی اداری دوجداره

پارتیشن اداری

 این دو طراحی از پارتیشن های اداری در انواع شیشه ای، ام دی اف و آلومینیومی تولید می شود و می تواند فضایی کارآمد و متنوع را در محیط اداری فراهم آورد. در فضاهای اداری که نیاز است محیط آرام باشد و مزاحمت های دیداری و شنیداری نباشد از پارتیشن بندی اداری دوجداره می توان استفاده کرد که محیطی آرام را فراهم می آورد. پارتیشن دوجداره از انواع پارتیشن بندی می باشد که دارای تنوع بسیاری بوده و علاوه بر ایجاد فضایی آرام و تقسیم بندی محیط اداری، یک پارتیشن خلاقانه و پارتیشن بندی اداری شیکی به حساب می آید.

پارتیشن

 در پارتیشن بندی اداری به صورت یک جداره معمولا از شیشه و ام دی اف استفاده می شود و از مزایای این گونه پارتیشن بندی می توان به سبک بودن و کم هزینه بودن آن اشاره کرد. اما این نوع پارتیشن بندی نمی توان به عنوان عایق صوتی در محیط های اداری به کار رود.

پارتیشن اداری

طراحی پارتیشن اداری لوکس و مدرن

یک طراحی مدرن و به روز در طراحی پارتیشن اداری و پارتیشن لوکس می تواند بسیار سودمند و به صرفه باشد. امروزه با ارائه ایده های نو و خلاق می توان به طراحی پارتیشن خلاقانه برای محیط های کاری پرداخت و تأثیر آن را هم بر کارکنان و هم بر مشتریان و فضای کاری نیز مشاهده نمود. در پارتیشن بندی فضاهای اداری به دلیل وجود انواع پارتیشن اداری و تنوع در قیمت ها و رنگ ها به راحتی می توان پارتیشن بندی لوکس و مدرنی را براساس نوع کار و محیط کاری طراحی نمود.

مقاله پیشنهادی : پارتیشن و انواع آن در محیط های اداری

ایده های پارتیشن بندی خلاقانه فضای اداری

در پارتیشن بندی اداری که امروزه شاهد رواج روز به روز آن در فضاهای اداری هستیم، همه به دنبال صرفه جویی در هزینه هستند و اغلب می خواهند دنبال بازدهی بیشتر باشند. ایده های متنوعی در پارتیشن بندی اداری می توان به کاربرد و فضایی خلاقانه و شیک را در محیط کار به وجود آورد، از ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اداری می توان مثال زیر را عنوان کرد:

در شرکت های بزرگ می توان برای ایجاد فضایی که هم خصوصی باشد و هم  خلاقانه با استفاده از پارتیشن بندی دوجداره یا تک جداره و ایجاد فضایی برای مدیریت قسمتی را با شیشه طراحی نمود، برای تسلط بر فضای بیرون از اتاق و با قفسه بندی های شیک، کتابخانه ای زیبا را در خارج و یا داخل اتاق مدیریت طراحی نمود.

ایده های پارتیشن بندی اداری در محیط کاری بسیار زیاد و روز به روز شاهد رواج استفاده از پارتیشن در فضاهای اداری هستیم و با یک دید کلی به شرکت های بزرگ و موفق و دیدن فضای آن ها به سودمند بودن پارتیشن درفضاهای کاری پی می برید.

پارتیشن

کاربرد پارتیشن عایق صدا در فضاهای اداری

در هر محیط کاری براساس نوع کار و تقسیم بندی های هر قسمت نییز به خصوصی و نیمه خصوصی بودن در محیط کار می باشد و یکی از ضروریات در فضاهای کاری جلوگیری از وجود مزاحمت های شنیداری و دیداری می باشد. پارتیشن بندی یکی از روش هایی است که در تقسیم فضای اداری علاوه بر ایجاد محیطی مخصوص کار  براساس نوع احتیاج و میزان ضرورت تک جداره را انتخاب نمود و یا انتخاب و کاربرد پارتیشن دوجداره به عنوان یک عایق صدا محسوب شود و در تمرکز کارکنان تأثیر بسزایی داشته باشد. به طور مثال اگر از پارتیشن بندی دوجداره با سیستم پرده استفاده شود علاوه بر اینکه می تواند عایق صدا در فضای کاری باشد و علاوه بر زیبایی هر چه بیشتر محیط کاری از ورود هرگونه گرد و غبار به اتاق جلوگیری می شود و چون از سیستم پرده برخورداراست دیگر نگران تمیز کردن پرده و دردسرهای آن نیستید، چرا که پرده در میان این نوع پارتیشن ها تعبیه شده است و از طریق اهرم دستی قابل کنترل است.

پارتیشن

پارتیشن بندی اداری در بانک ها

یکی از فضاهای اداری و کاری که از پارتیش اداری استفاده می کنند بانک ها می باشند و معمولا همه ما امروزه در بانک ها شاهد پارتیشن بندی های مدرن و لوکس می باشیم که فضای خوب و ایده آل را در بانک فراهم آورده است و البته از جمله مکان های ضروری برای استفاده از پارتیشن می باشند. از انواع مختلف پارتیشن بندی اداری در بانک استفاده می شود که می توان به پارتیشن تمام ام دی اف، دو جداره، شیشه و... اشاره نمود.

مقاله با پارتیشن اداری و خانگی ام دی اف (mdf) بیشتر آشنا شویم  را حتما مطالعه کنید .

قیمت خرید پارتیشن های اداری

قیمت خرید پارتیشن های اداری بر اساس نوع طراحی مثلا تک جداره یا دو جداره بودن و براساس اندازه و همچنین جنس آن یعنی آلومینیوم، شیشه و یا ام دی اف متفاوت است،  به طور مثال اگر در پارتیشن بندی اداری از پارتیشن دوجداره استفاده شود با جنس آلومینیوم ولی اگر از پارتیشن بندی تک جداره استفاده کنیم آن هم از جنس آلومینیوم شاهد تفاوت قیمت بسیاری هستیم. حتی میزان ارتفاع، نحوه طراحی پارتیشن ها و جنس های مختلف به کار رفته در پارتیشن بندی اداری می تواند قیمت خرید انواع پارتیشن را تحت تأثیر قرار دهد.

درحالت کلی قیمت این پارتیشن اداری بر حسب متراژ است که بر حسب نوع جنس و اندازه قیمت آن ها متفاوت می باشند. پارتیشن هایی که دوجداره می باشند گران تر از پارتیشن های تک جداره می باشند. پارتیشن هایی که دو جداره می باشند عایقی دارند که ضد صدا می باشند و در محل هایی که سروصدا زیاد می باشد استفاده از پارتیشن های دوجداره مناسب تر می باشد. این پارتیشن ها بر حسب نوع طراحی و نوع کاربردی که دارند دارای قیمت های متفاوتی می باشند.  این پارتیشن ها می توانند در بیمارستان ها و یا بانک ها و اداره ها به کار گرفته شوند.

امروزه جداسازی فضا در اماکن اداری به چه شیوه ای صورت می گیرد؟

پارتیشن جداکننده ی کاذب و موقتی می باشد که در حال حاضر در تمامی فضا ها برای جداکردن موقتی قسمتی از فضا به کار گرفته می شوند.مشتریان می توانند بر حسب علاقه و سلیقه خود طرح های گوناگونی که وجود دارد را مورد بررسی قرار دهند و آن ها را برگزینند و خریداری کنند. این پارتیشن ها جنس های گوناگونی دارند که مشتریان می توانند بر حسب علاقه و سلیقه خود با توجه به مکانی که می خواهند پارتیشن را قرار دهند انها را انتخاب نمایند. پارتیشن های اداری می توانند علاوه بر جداکردن فضاها به زیبایی و جذاب شدن محیط و فضای شما نیز  کمک کنند. در مکان هایی که فضایی محدود دارند و نمی توان برای جدا کردن فضا دیوار ساخت و از دیوار استفاده کرد و در جایی که می توان با استفاده از پارتیشن تغییری در فضاها ایجاد کرد بهتر است از این وسیله استفاده شود زیرا می توان به آسانی آن را جابه جا کرد و در صورت تمایل آن را به طور کلی جمع کرد و یا در صورتی که به آن نیازی نداشتند آن را به صورت دست دوم بفروشند.

پارتیشن اداری دوجداره و ارائه آن در زمان مناسب

پارتیشن های دو جداره با رویکرد استاندارد توسط تیم متخصص ما و بر حسب برنامه زمانی دقیق قابل اجرا می باشند. بهترین کیفیت پارتیشن با زمان بندی دقیق را می توانید توسط شرکت ما خریداری کنید. قیمت این پارتیشن ها که دو جداره نیز هستند بر حسب اندازه و جنس آن ها می باشند. این نوع پارتیشن ها دارای ابعادی هستند که قابلیت تغییر دارند و در وضعیت فلکسبیل طراحی خواهند شد. در واقعیت شما خواهید توانست هر مقداری پنل و پنجره و کرکره را در این طرح مورد استفاده قرار دهید. این پارتیشن ها فرم بندی دارند که مطابق با اصولی خاص می باشد و می توان ستون هایی که دارای طراحی های متفاوت می باشند را اضافه کرد. اکنون این پارتیشن ها با قیمتی ارزان تر برای خرید وجود دارد. سعی کنید از فرصت اسنفاده کنید و از تخفیفات ما بهره جویید. این نوع از پارتیشن ها شنل ها پنج لایه ام دی اف را دارا می باشند که قطری که برای این ها در نظر گرفته شده است اغلب شانزده میلیمتر می باشد و محکم نیز می باشند.

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-اداری-دوجداره-Arka