پارتیشنهای خانگی و مزایای آنها

   در دنیای امروز همزمان با تحول در طراحی دکوراسیون منازل، پارتیشن‌های خانگی بسیار رواج یافته‌اند. مهم نیست منزل شما بزرگ است یا کوچک؛ قدیمی باشد یا نوساز؛ آنچه که اهمیت دارد، نحوه‌ی استفاده‌ی درست و حداکثری از فضای داخلی خانه است. یک چیدمان درست در کنار جداکننده‌های شیک با طرح‌ هایی خلاقانه به فضای خانه‌ی شما یک روح تازه می‌بخشد. این جداکننده‌ها یا تقسیم کننده‌های زیبا همان پارتیشن‌ها هستند.

    یک پارتیشن بندی مناسب، زیبا و مدرن سهم عمده ای در زیباسازی فضاها و بزرگ‌ کردن محیط خانه دارد و می‌تواند فضای مطلوب منزل شما را چندین برابر کند. در کنار بهینه سازی فضا می‌توانید خانه‌ی خود را به محیطی خاص، مدرن و زیبا تبدیل کنید و از محیط جدید خود لذت ببرید. تمامی این موارد به شرطی است که از یک پارتیشن با طرحی هماهنگ با فضای داخلی و جنسی مناسب در مکان درست استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : پارتیشن های مدرن اداری و خانگی

   پس اگر قصد طراحی دکوراسیون جدید برای منزل خود را دارید، باید توجه داشته باشید که پارتیشن‌های خانگی می‌توانند نقش بسیار مهمی داشته باشند و در انواع جنس، رنگ و طرح فضاهای داخلی خانه را از هم جدا سازند. در واقع شما می‌توانید با توجه به معماری داخلی، رنگ دیوارها و میزان نور، بیشترین بهره را از فضای یک خانه ببرید.

  حتی اگر خانه‌ی تان بسیار کوچک باشد، نگران نباشید، می‌توانید کار را به یک متخصص حرفه ای و کاربلد بسپارید و مطابق با میل و نیازهای هر یک از اعضای خانواده، چندین پارتیشن بندی مدرن و شیک انجام دهید، در آن صورت با اطمینان می‌توانیم بگوییم که پایان کار بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله چگونه یک متخصص پارتیشن بندی محیط شما را متمایز، بزرگ و منحصر به فرد می سازد؟ را مطالعه فرمایید .

   در واقع لزومی ندارد تا مانند گذشته از آجر، سنگ، خشت و ... برای دیوار کشیدن استفاده کنید! باید بدانید که شرایط تغییر کرده است و دیوارهای امروزی در طرح ها و جنسهای گوناگون هستند. مدرن و باز فکر کنید. شما می‌توانید در پارتیشن بندی از انواع فلز، تور، چوب، شیشه، ام دی اف، پارچه و غیره استفاده کنید و بنابر شرایط محیطی خانه پارتیشن بندی تک جداره یا دوجداره داشته باشید.

به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از پارتیشن ها باید به غیر از جنس، زیبایی و طرح، به مواردی چون نور، صدا و انعطاف پذیری نیز اهمیت بدهید. برای نمونه، پارتیشن های پرده ای هزینه‌ی بسیار کمی دارند اما این نوع پارتیشن‌ها در هر جنسی که باشند برای صدا ناکارآمد هستند. با این حال، به راحتی قابل تغییر هستند و با توجه به انعطاف پذیری می‌توانند باز یا بسته شوند.  پس اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق نور و روشنایی هستید، انتخاب پارتیشن پرده‌ای برای جدا کردن قسمت های اصلی خانه‌ی شما بسیار مناسب است.

پارتیشن

  بنابراین در پارتیشن بندی خانگی، همه چیز بنا بر سلیقه‌ی شما و فضایی که دوست دارید، داشته باشید، طراحی می‌شود. این شما هستید که میزان فضای نشیمن، آشپزخانه، سالن غذاخوری، اتاق خواب، اتاق پذیرایی، ورودی منزل، اتاق کار، اتاق ورزش، اتاق کودک، حمام مستر، کتابخانه، پاسیو و ... را تعیین می‌کنید و بر اساس آن می‌توانید دکوری زیبا و فضایی کاربردی تر داشته باشید. اصلا می‌توانید هر قسمت خانه را از هم جدا کنید یا بعضی از قسمت‌ها را در کنار هم داشته‌ باشید. می‌توانید بر اساس رنگ و هارمونی منزل، قسمت‌های مختلف را از هم جدا و یا با یکدیگر ادغام کنید. 

برای نمونه با یک پارتیشن چوبی زیبا‌ی دوجداره یا تک جداره طرح دار که نور هم از آن عبور می‌کند یا با یک پارتیشن ام دی اف سبک که قابلیت جابجایی دارد، می توانید قسمت  پذیرایی خانه را از محل کار شخصی خود جدا کنید. با ایجاد این طرح خلاقانه، در یک زمان هم می‌توانید اتاق کار خصوصی داشته باشید و هم از مهمانان خود پذیرایی کنید!

شاید هم دوست داشته باشید در اتاق بزرگ کارتان، گوشه ای را مخصوص اتاق ورزش در نظر بگیرید و یا حتی در کنار حال و پذیرایی منزل، قسمتی را برای اتاق بازی کودکان در نظر بگیرید. حتی می‌توانید با یک ایده ی بسیار جدید و نو در اتاق خواب زیبایتان، حمام مستر درست کنید و با یک دیوار جدا کننده، هم زیبایی فضا را دو چندان کنید و هم یک وان بزرگ زیبا در اتاق خواب داشته باشید. همه چیز دست شماست!

مقاله پیشنهادی ما به شما : ایده های خاص در پارتیشن بندی

پارتیشن

دیوارهای جداکننده کم ارتفاع

پارتیشن‌هایی نیز وجود دارند که قد آن‌ها بسیار کوتاه است از این نوع پارتیشن‌ها اصولاً برای فضاهای یکپارچه مانند حال و پذیرایی استفاده می‌شود. از طرفی اگر بخواهید در خانه از عنصرهای دکوراتیو استفاده کنید، می‌توانید در این پارتیشن‌ها این عناصر و المان‌ها را قرار دهید، که به زیبایی این فضا کمک می‌کند از طرفی این پارتیشن‌ها به دو نوع ثابت و متحرک موجود هستند که اگر نظر ما را بخواهید نوع متحرک آن‌ها دارای جنبه زیبایی بیشتری می‌باشد، زیرا با تغییر دکوراسیون منزل خود می‌توانید آن‌ها را نیز تغییر دهید این دیواره‌های جداکننده که اکثراً دو سوی طراحی می‌شوند دارای متریال های مختلفی هستند که می‌توان به هر فرم و شکلی از آن‌ها را تهیه نمود در بعضی از مواقع می‌توان حتی از آکواریوم‌ها نیز به‌عنوان پارتیشن استفاده کرد.

استفاده از آکواریوم‌ها به‌عنوان دیوار جداکننده

آکواریوم‌ها فقط در صورتی می‌توانند به‌عنوان پارتیشن استفاده شوند که از حداقل از دو طرف دید داشته باشند. همین امر سبب می‌شود، که نور و دل‌بازی خانه از بین نرفته و همچنین جداسازی نیز به بهترین نحو انجام شود و یک دکوراسیون زیبا و جذاب در منزل خود داشته باشد، اگر که می‌خواهید از آکواریوم‌ها به‌عنوان پارتیشن و دیواره جداکننده استفاده کنید، بهتر است آن‌ها را طوری قرار دهید که دید چند طرفه داشته باشند و زیبایی آن‌ها حفظ شود.

پارتیشن

دلیل استفاده ما از پارتیشن

پارتیشن ها ابتدا نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی نداشتند، اما امروزه این دیواره‌ها نقش مهمی دارند، دلیل آن نیز به این موضوع برمی‌گردد که در زمان‌های گذشته کسب‌وکارها به شکل مطلوبی رونق داشت، پس از مدتی مردم با مشاهده مکان‌ها شیک‌تر به آن مکان‌ها می‌رفتند و کسب‌وکار افرادی که دارای مکان مناسب بودند و یا محل کار شیکی داشتند رو به افزایش می‌گذاشت، پس‌ازاین طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که مردم علاقه زیادی به کارکردن با مکان‌هایی دارند که به دکوراسیون داخلی و زیبایی بصری خود اهمیت می‌دهد. همین امر نیز یکی از دلایل وجود پارتیشن‌ها به دنیای امروز ما بود، هنگامی‌که کارفرمایان و صاحبان مشاغل میزان علاقه مردم به کار به مشاغل شیک و زیبا را دیدند، بر آن شدند تا محل کار خود را به شیک‌ترین نوع بسازند، از همین رو از وسایلی مانند پارتیشن‌ها استفاده کردند. دیواره‌های جداکننده به‌طورکلی حالت دکوراتیو دارند و حتی کوچک‌ترین تغییرات با استفاده از آن‌ها می‌تواند به چشم بیننده بسیار زیبا بیاید، به همین دلیل است که امروزه دیواره‌های جداکننده‌ای با طرح‌های منبت و انواع مختلف طرح‌ها بارنگ و طراحی روی آن‌ها وجود دارد، زیرا همین تغییرات نیز باعث زیباتر شدن برای مکان می‌شود.

 

این پارتیشن های خانگی جذاب و مدرن، علاوه بر زیبایی، بهینه سازی و بزرگ کردن فضا، قیمت های مناسبی نیز دارند. بنابراین درنگ نکنید، همین امروز می‌توانید با یک تماس با متخصصان حرفه‌ای آرکا پارتیشن با کمترین هزینه، خانه‌ی خود را تبدیل به یک مکان خاص، منحصر به فرد و رویایی کنید.

به اشتراک بگذارید: B D C V
پارتیشن-خانگی-دوجداره-تکجداره